Олександр Олексійович Корсун

Олександр Корсун - біографія

Олександр Олексійович Корсун
Олександр Олексійович Корсун

Існує декілька пісень з подібною назвою «Віє вітер віє буйний» але ці пісні мають різні тексти. Одну з пісень під назвою «Віють вітри віють буйні» використав в своїй п'єсі «Наталка Полтавка»  Іван Котляревський. Авторство цієї пісні, приписують Марусі Чурай,  дійсно пісню з п'єси «Наталка Полтавка» могла написати лише жінка.

 

Існує інший варіант пісні «Віє вітер» яку написав український поет і письменник Олександр Олексійович Корсун.

 

Олександр Корсун, народився 8 червня 1818-го року, на Таганрогщині, в родовому маєтку Богданівська Антипівка (тоді Ростовського повіту Катеринославської губернії). Рід Корсуна, хоч і був дворянським, походив він із запорізьких козаків.

 

«Я за предками щирий запорожець» згадував Олександр Корсун у своїх спогадах.

 

Навчався, Олександр Корсун, у Таганрогській гімназії, яку закінчив з відзнакою. Трохи працював на Таганрогській митниці, а 1837-го року, склав іспити на юридичний факультет Харківського університету. Харків тоді був осередком культурного життя всієї східної України, яке зосереджувалося навколо саме Харківського університету. Існував у Харкові і український літературний гурток, членом якого відразу став Олександр Корсун. Душею цього гуртка був Григорій Квітка-Основ’яненко (класик української літератури). Під впливом Тарасових поезій Корсун теж починає писати вірші в народному дусі. Вони не дотягували до рівня Кобзаря, хоча на одну з поезій Олександра Корсуна, «Сирітську долю», чекало велике майбутнє - вона стала народною піснею.

 

«Сирітська доля».

 

Ой у полі вітер віє,

Траву нагинає,

Кобзар сидить на могилі

Та вітру питає:

«Чи не знаєш, буйнесенький,

Де сирітська воля,

Де фортуна, де надія,

Де сирітська доля?»

Вітер йому одвічає:

«Знаю, діду, знаю!

Бачив долю сирітськую

У темному гаю.

Бідна доля! Надавлена

Сирими купками;

А що діти... а ще плаче

Гіркими сльозами!..»

 

Помер Олександр Корсун  25 жовтня 1891 року.

 

Текст пісні і лінк на завантаження  тут >>>>

Віє вітер віє буйний - Українська народна пісня

Comments: 0