Анатолій Сухий

Анатолій Сухий - біографія 

Анатолій Сухий
Анатолій Сухий

Скоростріл, куфайка, із тризубом шапка, ватра лісова - Даруй, Боже, моїй Україні вільнії права. Такими словами починається пісня Скоростріл куфайка, яку написав, український композитор, співак і поет Анатолій Сухий.  

 

Анатолій Сухий, написав багато різних творів «Я - Крук, чорний сотник УПА» «Неопалима купина» «Спи маленький козачок» також він заснував гурт Рутенія, який виконує його пісні. Пісня «Скоростріл куфайка» на мій погляд дуже вдала, вона нам розповідає про часи боротьби українського  народу за свою незалежність і переносить нас в минуле.   

 

Народився, Анатолій Сухий на Тернопільщині у 1965 році. У 1982 році, поступив на фізичний факультет Київського Державного Університету (кафедра ядерної фізики). У 1983-го року, після закінчення 1-го курсу,  був призваний до лав Радянської армії, і вже після 1985 року, після служби в армії, відновив навчання в університеті.

 

Ще навчаючись в Університеті, Сухий почав писати свої пісні, він цікавився історією   наших визвольних змагань , брав участь в різних студентських молодіжних організаціях «Громада», «Студентське братство».

 

В 1989 році, Анатолій разом з Костем Єрофєєвим створили гурт Рутенія, до якого згодом долучилися інші студенти-музиканти. Гурт взяв участь у першому фестивалі «Червона рута», та здобув на ньому звання дипломанта в жанрі авторської пісні.

 

В 90-их роках, склад «Рутенії» неодноразово змінювався, інколи вона розпадалася. На фестивалях та конкурсах гурту не вдавалося повторити успіх першої Рути. Водночас, твори Сухого стають дедалі більш відомими, особливо на заході Україні. Декотрі з них починають вважатися народними.

 

На теперішній час Анатолій Сухий продовжує записувати нові альбоми, та виступати 

 з концертами разом із новим складом «Рутенії».

 

У 2010 року, Анатолію Сухому присуджено премію імені Володимира Кобилянського за його колискову «Спи маленький козачок».

 

Скачати пісню і читати про гурт Рутенія тут >>>>>>

Скоростріл куфайка - Українська повстанська пісня

Comments: 0