Адамцевич Євген Олександрович

Запорізький марш - Адамцевич Євген Олександрович

Автором Запорізького маршу  вважають, бандуриста, виконавця українських народних пісень Адамцевича Євгена Олександровича.  

 

Він скомпонував твір з використанням мелодії української народної пісні «Ой на горі та й женці жнуть». Сам на тему твору писав - Тепер відносно Запорізького маршу. 1926 року я почув мелодію, першу частину від кобзаря Положая Івана Кириловича, другу частину - мажорну сам склав, і з'єднавши до купи, дав назву Запорозького маршу.

Запорізький марш - Адамцевич Євген Олександрович
Адамцевич Євген Олександрович

Твір було написаний в 1926 році , але відомим широкому загалу він став у 1969 року. У 1969 році, Запорізький марш було вперше  виконано на концерті в Київському оперному театрі імені Тараса Шевченка, там його Євген Адамцевич виконав публічно.

 

Твір у варіанті Адамцевича, звучав інакше, обробку твору зробив, керівник Національного академічного оркестру народних інструментів України, композитор, пан Гуцал Віктор Омелянович.

 

Він казав - Я зрозумів, що такий твір має звучати масштабно й велично. Написати новий марш на основі старого стало для мене першорядним завданням.

 

12 квітня 1970 року оркестр уперше виконав обробку цього маршу. Художній керівник і диригент Яків Орлов повторив твір на біс кілька разів. Відтак до 1974 року «Запорозький марш» виконували на усіх концертах по декілька разів.  

 

 В наш час появилось нове аранжування цього твору, його зробив Стефан Творун, воно відоме як  Козацький марш.

 

Помер кобзар Євген Адамцевич у 1972 році, в Бахчисарайському районі, селі Холмівка, там і похований. 

 

( Примітка - «Запорозький марш» досить поширена серед українських композиторів назва: окрім Адамцевича однойменні марші створювали зокрема Михайло Завадський та Микола Лисенко.)

Запорізький козацький марш - Адамцевич Євген Олександрович

Запорізький марш - Адамцевич Євген Олександрович, запорізький марш скачати, запорізький марш слухати, козацький марш, запорізький марш адамцевич, запорізький марш мр3, музика запорізький марш, музика запорізької січі, маршова музика, марш музика скачать, розповідь про автора Запорізького маршу, Запорізький козацький марш - Адамцевич Євген Олександрович,