А на тому боці там живе Марічка

( скачати - слухати, текст, скачать - слушать )Марічка

Українська пісня

Слова: Михайло Ткач

Музика: Степан Сабодаш

Виконує : Ансамбль Марічка 

 

Текст пісні - Марічка 

 

В’ється, наче змійка, неспокійна річка,

Тулиться близенько до підніжжя гір;

А на тому боці – там живе Марічка,

В хаті, що сховалась у зелений бір.

 

Як з кімнати вийде, на порозі стане,

Аж блищить красою широчінь ріки,

А як усміхнеться, ще й спідлоба гляне:

"Хоч скачи у воду!" – кажуть парубки.

 

Не питайте, хлопці, чом я одинокий

Берегом так пізно мовчазний ходжу.

Там, на тому боці, загубив я спокій,

А туди дороги я не находжу.

 

Та нехай сміється неспокійна річка,

Все одно на той бік я путі знайду.

Чуєш чи не чуєш, чарівна Марічко?

Я до твого серця кладку прокладу.Народний вокальний ансамбль - Марічка

Ансамбль Марічка був створений в Чернівцях у 1960 році буковинським композитором Степаном Сабадашем. Чернівецький народний вокальний колектив названий на честь популярної пісні буковинця Михайла Ткача "Марічка". Музику до якої написав Степан Сабадаш

 

Саме пісня «Марічка» стала візиткою цього колективу, а її мелодія й нині лунає щодня о 12:00 годині з міської ратуші Чернівців.  

 

Вокальний ансамбль "Марічка" неодноразово завойовував звання народного і має багато прихильників і не лише на Буковині, а й за межами України.

 

С. Сабадаш докладав усіх зусиль для того, щоб цей колектив став зразковим співочим колективом Буковини. Оригінальна манера виконання, висока виконавська культура - це ті характерні риси, які вирізняють самодіяльний аматорський вокальний ансамбль «Марічка» з-поміж естрадних колективів.  Ансамбль «Марічка» уособлює у собі всю красу і привабливість буковинської землі та пісні. Без сумніву, він став візитівкою Буковини.

 

У концертному репертуарі на сьогоднішній час ансамбль, нараховує понад 40 творів, в основі яких є українські народні пісні в обробці українських композиторів і пісні сучасних авторів.  Пісні виконуються під супровід інструментального ансамблю, оркестру, фонограм, а також акапельно. І саме в них слухачі, любителі вокального мистецтва, мають змогу відчути щирість і глибину кожного музичного твору. .

 

Нині народним вокальним ансамблем «Марічка» керує композитор Любомир Равлюк, твори  та обробки його часто виконує ансамбль.

 

Равлюк Любомир Романович, діючий керівник ансамблю, всіляко сприяє розвитку . Щороку ансамбль проводить звітній концерт, куди може прийти кожен бажаючий.

 Tags: а на тому боці там живе марічка українська пісня скачати слухати текст пісні слова скачать слушать ансамбль марічка