Стоїть гора високая

( скачати - слухати, текст, скачать - слушать )



Стоїть гора високая

Українська народна пісня

Слова: Леонід Глібов

Музика: Микола Лисенко ?

Виконує: Олег Дудко

 

Текст пісні 

 

Стоїть гора високая,

Попід горою гай, гай...

Зелений гай, густесенький,

Неначе справжній рай!

 

Зелений гай, густесенький,

Неначе справжній рай!

 

Під гаєм в’ється річечка,

Як скло, вода блищить - блищить,

Долиною широкою

Кудись вона біжить.

 

До тебе, люба річенько,

Ще вернеться весна - весна ,

А молодість не вернеться,

Не вернеться вона!..

 

А молодість не вернеться,

Не вернеться вона!..



Біографія - Леонід Іванович Глібов  

Леонід Іванович Глібов, Стоїть гора високая
Леонід Іванович Глібов

Вірш «Журба» який став піснею «Стоїть гора високая»  написав український письменник, поет, байкар, видавець, громадський діяч, пан Леонід Іванович Глібов. 

 

Народився Леонід Іванович 21 березня 1827 року ,  у селі Веселий Поділ Хорольського повіту. Його батько, Іван Назарович Глібов, був управителем кінськими табунами в маєтку поміщика Гаврила Родзянки. Дитинство провів у селі Горби Кременчуцького повіту, куди з Веселого Подолу перейшов на роботу його батько, забравши з собою сім'ю.

 

Початкову освіту здобув удома за допомогою матері, а 1840 року вступив до Полтавської гімназії, де почав писати вірші і де  у 1847 року виходить його перша збірка російською мовою «Стихотворения Леонида Глебова» . До жанру байки Глібов звертається під час навчання у Ніжинському ліцеї вищих наук, тоді ж деякі з них друкує у газеті «Черниговские губернские ведомости».

 

Після закінчення ліцею 1855 року , Глібов працює вчителем історії та географії в Чорному Острові на Поділлі, а з 1858 року, у Чернігівській чоловічій гімназії, гаряче захищає прогресивні педагогічні методи. Навколо сім'ї Глібова групується чернігівська інтелігенція. 1861 року, письменник стає видавцем і редактором новоствореної газети «Черниговский листок». На сторінках цього тижневика часто з'являлися соціально гострі матеріали, спрямовані проти місцевих урядовців, поміщиків-деспотів, проти зловживань судових органів. За зв'язки з членом підпільної організації «Земля і воля» І. Андрущенком у 1863 Глібова було позбавлено права вчителювати, встановлено за ним поліцейський нагляд.

 

Два роки поет живе у Ніжині, а 1865-го року  повертається до Чернігова та деякий час працює дрібним чиновником у канцелярії губернатора. З 1867 року  він стає управителем земської друкарні, продовжує активну творчу працю, готує збірки своїх байок, видає книги-«метелики», друкує фейлетони, театральні огляди, публіцистичні статті, поезії російською мовою, твори для дітей.

 

Помер 10 листопада 1893 року  в Чернігові, де його й поховали на території монастиря Святої Трійці (вул. Толстого, Болдина гора).

Tags: стоїть гора високая українська народна пісня скачати слухати текст пісні скачать слушать олег дудко слова леонід іванович глібов