Ніч яка місячна - Гурт Експрес


Українська народна пісня  Ніч яка місячна зоряна ясная  

Українська народна пісня 

Текст пісні  - Ніч яка місячна зоряна ясная

Слова: Михайло Старицький

 

Ніч яка місячна, зоряна, ясная,

Видно, хоч голки збирай.

Вийди, коханая, працею зморена,

Хоч на хвилиночку в гай!

 

Сядем укупочці тут під калиною,

І над панами я пан!

Глянь, моя рибонько, – срібною хвилею

Стелиться в полем туман.

 

Та не лякайся, що ніженьки босії

Вмочиш в холодну росу,

Я ж тебе, вірная, аж до хатиноньки

Сам на руках занесу.

 

Ти не лякайся, що змерзнеш, лебідонько,

Тепло – ні вітру, ні хмар,

Я пригорну тебе до свого серденька,

А воно палке, як жар.

 

Ніч яка місячна, зоряна, ясная,

Видно, хоч голки збирай.

Вийди, коханая, працею зморена,

Хоч на хвилиночку в гай!


Автор пісні - Ніч яка місячна зоряна ясная

Михайло Старицький , пісня  Ніч яка місячна зоряна ясная
Михайло Старицький

Автором слів поезії - Ніч яка місячна зоряна ясная, є Михайло Старицький. Музику до неї, як включення до опери арії з мотиву повісті Миколи Гоголя «Утоплена», написав Микола Лисенко. Вперше опублікована 1885 року в одеському альманасі «Нива».

 

Михайло Старицький народився 14 грудня 1840 року в селі Кліщинці Золотоніського повіту на Полтавщині (тепер — Черкаська область). 

 

Походив зі шляхетського роду. Батько, Петро Іванович, відставний ротмістр, помер, коли хлопцеві було вісім років. 1852 року померла і мати  Анастасія Захарівна. 

 

Вона походила з родини Лисенків. Залишившись сиротою, Михайло виховувався у родині свого дядька  Віталія Романовича Лисенка, батька композитора Миколи Лисенка.

 

У 1851 - 1856 роках. хлопець навчався у Полтавській гімназії, яка була на той час однією з найкращих.

 

У 1858 році Михайло Старицький разом з Миколою Лисенком вступає до Харківського університету, а у 1860-му переводиться на фізико-математичний факультет Київського університету.

 

1861 року повертається до рідного села, щоб вступити у володіння батьківською спадщиною.

 

1862 року одружився із сестрою Миколи Лисенка Софією Віталіївною.

 

1864 року повертається до Київського університету, але навчається вже на юридичному факультеті. 1865 року закінчує навчання у Київському університеті.

 

1871 року оселився у Києві. Увійшов у творчу співпрацю з Миколою Лисенком -  вони спільно організували «Товариство українських сценічних акторів».

 

Старицький записував народні пісні, які потім видавав в обробці Миколи Лисенка, писав лібрето до Лисенкових опер («Гаркуша», «Чорноморці», «Різдвяна ніч», «Тарас Бульба», «Утоплена»).

 

У 1878 році під тиском імперської влади Старицький припиняє активну громадську діяльність і деякий час, імовірно, мешкає у своєму родовому маєтку. Його перебування в цей період за кордоном, про що йдеться у деяких розвідках, практично нічим не підтверджується. До діяльного суспільного життя письменник повертається 1880 року. У 1883 та 1884 роках митець видавав український альманах «Рада» (вийшло два випуски)

 

У серпні 1883 року Михайлу Старицькому було запропоновано очолити першу національну професійну трупу, більш відому як Театр корифеїв. Згаданий колектив у жовтні 1882 року створив у Єлисаветграді Марко Кропивницький, який і надалі продовжував виконувати в ньому обов'язки режисера. Старицького запросили до театру передусім як мецената, і він повністю виконав свою шляхетну місію. Драматург, як відомо, продав свій маєток і майже всі виручені кошти потратив на потреби трупи.

 

У 1885 році через низку причин Старицький залишив трупу корифеїв і заснував нову з молодих акторів.

 

1895 року митець залишив театральну діяльність і цілком віддався літературній творчості.

 

Помер Михайло Старицький у Києві 27 квітня 1904 року, похований на Байковому кладовищі.

Ніч яка місячна зоряна ясная Українська народна пісня, ніч яка місячна зоряна ясная скачать mp3, ніч яка місячна автор пісні, ніч яка місячна текст пісні , ніч яка місячна зоряна ясная скачати , ніч яка місячна слухати