Весільне гільце - Горіла сосна палала

весільне гільце , весільне дервце, пісня горіла сосна палала

Ми співаємо -  Горіла сосна палала - під нею дівчина стояла. Виникає питання - чому ця сосна горить і під нею стоїть дівчина?

 

У нас існує весільна обрядова традиція, під час весілля палити сосну.  За традицією брали гілку сосни і влаштовували таким чином, гілки сосни втикали в хліб або весільний коровай. прикрашали квітками, колоссям, калиновими ягодами, хмільними шишками, кольоровими та золотими і срібляними нитками, стрічками і папірцями. Весільне гільце  наряджали подібно до того, як ми прикрашаємо ялинку на новий рік. На гілках сосни також кріпили невеликі воскові свічки, які підпалювали і таким чином сосна палала, це така наша весільна традиція.  

 

Цю давню традицію, до цих пір шанують в селах і молодята в'ють своє родинне гніздо з сосни, кажуть що це символізує поєднання двох родин і створення нової спільної родини.  

 

Весільна традиція, про яку співають в пісні Горіла сосна палала  описується і в інших піснях. Наприклад, про цю традицію, ми можемо прочитати в пісні «Їхали козаки із Дону додому». Автор пісні описує, як козаки силою прив'язали косу дівчини до весільного деревця і підпалили сосну а дівчина кричить і не хоче одружуватись, просить когось врятувати її від цього шлюбу.

 

Ой ти, Галю, Галю молодая,

Підпалили сосну од гори до низу.

 

Горить сосна, горить і палає,

Кричить Галя криком, кричить-промовляє.

Ой ти, Галю, Галю молодая,

 

Кричить Галя криком, кричить-промовляє:

 

Ой хто в лісі чує, нехай той рятує,

Ой хто дочок має, нехай научає!

 

Весільне гільце ставили в кутку під образами, свічки на гільці підпалювали з верху до низу, тому в пісні  «Їхали козаки із Дону додому» співають  «підпалили сосну од гори до низу».

 

Читати погляд на пісню Їхали козаки із Дону додому 

Горіла сосна палала - Українська народна пісня

весільне гільце, традиція українського народу, весільна традиція , пісня горіла сосна,  слухати пісню горіла сосна палала, весільне деревце,  весільна традиція , горіла сосна , навіщо палили сосну

Comments: 0