Марш Сіроманців

( слухати - скачати, текст, скачать слушать )



Із гір Карпат несеться гомін волі,

Українська повстанська пісня

Слова і музика; народні

( Mарш Україна )

 

Текст пісні 

 

Із гір Карпат несеться гомін волі,
Із гір Карпат несеться волі зов...
Там синьо-жовті лопотять прапори,
Там вже заграла українська кров.

Там борами мандрують "Сіроманці",
На плечах – кріс, граната – на руках...
Це Батьківщини вірнії повстанці
Виконують провідника наказ.

Бандера шлях до волі нам покаже...
З його наказу ідемо у бій!
І розіб’єм, розгромим кодло враже,
Запалимо визвольний буревій.

Гей рідний брате Заходу і Сходу,
Єднайсь в один ударний моноліт!
Ми Україні виборем свободу,
Загарбницький повалимо ми світ!

О, Україно, люба наша мати,
Ми знищим ката, волю принесем!
І загримлять повстанчії гармати,
Вітаючи тебе з воскресним днем.


Пісня - Марш Сіроманців 

 Сіроманці  - упа
Сіроманці 

Пісня "Марш Сіроманців" вперше була опублікована  4 березень 1945 року  у  журналі "Повстанець". Хто автор цього твору невідомо, можливо в майбутньому  ми узнаємо  хто написав цю повстанську пісню. 

 

Під назвою "Сіроманці" виступала сотня УПА, що входив до складу Воєнної округи (ВО)  - УПА -Захід. Командиром сотні "Сіроманців" був Дмитро Карпенко  ( псевдо Яструб).

 

У жовтні 1943 року сотня «Сіроманців» була скерована на північно-західні терени Галичини для боротьби з польськими загонами АК,  які рухались на схід.  Також сотня брала участь в боях проти німецьких окупантів. Перший бій з німцями відбувся восени, біля села Болехів у 1943 році.

 

Для зимівлі на пару місяців, у 1943-44 роках, відділ Сіроманців зупинився на Рогатинщині, недалеко сіл Дичок, Яглуша, Мелни та Виспи. Табір розташувався на безліссі, яке називалося «Золота поляна». У другій половині вересня 1944 року згідно ухвали керівництва УПА, сотня «Сіроманців» реформувалася в курінь під назвою «Верховинці», а сотенний «Яструб» перебирав собі псевдо «Лютий». Він ставав курінним, а до куреня увійшли сотні, «Сіроманці», «Бурлаки», «Полтавці».  Курінь провів низку завзятих і успішних боїв проти більшовицьких карально-репресивних загонів НКВД.

 

Найвідоміший бій "Сіроманців" був  29 вересня 1944 р. під селом Унів   Перемишлянського району на Львівщині.  Про бій біля села Унів, згадано у передріздвяному привітанні Головного командувача УПА Романа Шухевича, він цей бій прирівняв до бою під Гурбами.

 

Пісню "Марш Сіроманців"  у 1965 році, зберіг Євген Гіщинський, який збирав повстанські пісні. Сьогодні це відома пісня, її ще називають  "Із гір Карпат несеться гомін волі ". 

 марш сіроманців українська повстанська пісня із гір карпат несеться гомін волі скачати слухати текст слова пісні скачать слушать марш україна