Тиха вода

( скачати - слухати, текст, скачать - слушать )Тиха вода тиха на бистрині

Українська народна пісня

Слова музика: народні 

Виконує; гурт Сусіди

 

Текст пісні


Тиха вода, тиха вода, тиха на бистрині ,
Давно, давно я не була з милим на бесіді.
Рада би я, рада би я ту водицю пити,
Рада би я, рада би я з милим говорити.

Казав милий, казав милий, що мене попросить,
Як на горі, як на горі пшеницю покосить.
Він покосив, він покосив, вже й осінь минає,
Він ся женить, бере другу, а мене лишає.

Бодай тебе, мій миленький, в боці закололо,
Що так рано твоє серце мене по забуло.
Не забув я, не забув я, лиш собі думаю,
Де  з тобою, де  з тобою,  говорити маю.

Не рви, милий, не рви, милий, солодки малини,
Та й не люби та й люби,  нараз дві дівчини.
Дві дівчини, дві дівчини – то велика зрада,
Одна плаче, одна плаче – друга тому рада Гурт Сусіди 

Гурт Сусіди, самодіяльний народний гурт із містечка Градизьк, квартет. Виконує українські народні пісні здебільшого жартівливого характеру (понад 200 пісень). У репертуарі колективу також багато авторських пісень, насамперед — відомого полтавського композитора і поета, Героя України Олександра Білаша. Гурт записав 26 музичних альбомів.

 

Гурт відомий не тільки в Україні, а й у Канаді, Польщі, Австралії, а віднедавна і в Японії: там українська діаспора Токійського університету розучує народні пісні та танцює під них.

 

Гурт  був створений  1991 року спочатку мав назву «Тріо з Градизька». До нього входять, заслужений працівник культури України, учитель музичного мистецтва Градизької спецшколи-інтернату Віктор Григорович Матвієнко (клавішний інструмент, вокал), заступник директора з виховної роботи Градизької спецшколи-інтернату Валентина Петрівна Матвієнко (солістка гурту), директор Градизької дитячої музичної школи ім О. І. Білаша Григорій Леонідович Соколовський (баян, звукооператор, вокал).  У 1993 році приєднався ще один учасник, заслужений працівник культури України Ростислав Мстиславович Галаган (гітара, вокал, аранжування), що став художнім керівником гурту. У такому складі колектив працює вже 27 років.

 

Репертуар колективу надзвичайно різноманітний: більш ніж двісті українських народних пісень, багато авторських, на особливому місці — пісні славного земляка, Героя України, відомого композитора і поета Олександра Білаша. 

 

Спільно гурт записав 26 музичних альбомів. Перші записи здійснювались на аудіокасетах. Це були веселі жартівливі танцювальні пісні, які звучали на родинних святах і весіллях. 

 

З роками репертуар змінився, з’явились авторські твори на слова місцевих поетів. Створював музику і робив аранжування Ростислав Галаган.  У 2012 році його нагороджено ювілейною медаллю до 20-річчя Незалежності України, у 2013 р. він став лауреатом премії ім. П. Мирного за перемогу у номінації «Мистецтво», а 2017 р. на Міжнародному фестивалі «Шлягер року» його пісня «Викраду» на слова С. Булаха здобула перемогу і прозвучала у виконанні Народного артиста України Павла Зіброва.