Ой на горі та й женці жнуть


ой на горі женці жнуть слова пісні 


Українська народна пісня 

Слова і музика: народні

Виконує; Хор ім. Верьовки

 

Ой на горі та женці жнуть,

А попід горою,

Яром-долиною

Козаки йдуть.

Гей, долиною,

Гей, широкою,

Козаки йдуть.

 

Попереду Дорошенко

Веде своє військо,

Військо запорізьке,

Хорошенько.

Гей, долиною,

Гей, широкою,

Хорошенько.

 

А позаду Сагайдачний,

Що проміняв жінку

На тютюн та люльку,

Необачний.

Гей, долиною,

Гей, широкою,

Необачний.

 

"Гей, вернися, Сагайдачний,

Візьми свою жінку,

Віддай тютюн-люльку,

Необачний!

Гей, долиною,

Гей, широкою,

Необачний!"

 

"Мені з жінкою не возиться,

А тютюн та люлька

Козаку в дорозі

Знадобиться!

Гей, долиною,

Гей, широкою,

Знадобиться.

 

Гей, хто в лісі, озовися!

Та викрешем вогню,

Та закурим люльку,

Не журися!

Гей, долиною,

Гей, широкою,

Не журися!"Народний хор імені Григорія Верьовки

Український народний хор імені Григорія Верьовки  був заснований 11 вересня 1943 року в Харкові.

 

Організатором і першим керівником колективу був Григорій Верьовка, котрий очолив його разом зі своєю дружиною Елеонорою Скрипчинською. До першого складу хору увійшли 134 виконавці: 84 хористи, 34 артисти оркестру, 16 артистів балету. Від 1944-го року, колектив базується в Києві.

 

Хор репрезентував українське мистецтво в містах СРСР, Румунії, Польщі, Фінляндії, Бельгії та Люксембургу, Німеччині, Югославії, та інших країнах світу .

 

На честь засновника колективу його ім'я присвоєно хору  у 1965 році. Того ж року колектив очолив Анатолій Авдієвський. З 1965 року, хору надано звання заслужений,  а з 1974 — академічний, у 1997-му  році, хору надано статус національного.

 

При хорі є творча лабораторія з аутентичного виконання народної пісні, фольклорна група, яка систематично записує і розшифровує народні пісні, організовує серії самостійних концертів.

Анатолій Авдієвський уперше ввів у народний хор жіночі академічні голоси, розширивши його виконавські можливості. Керівника не задовольняло класичне однорегістрове й однотемброве звучання жіночих голосів, як у ансамблях і хорах деяких регіонів України (Полтавщини, Черкащини).

 

Хор Верьовки гастролював у Мексиці, Канаді, Франції, Швейцарії, Росії, Білорусі, Польщі, Німеччині та низці інших країн світу, він традиційно є учасником великих українських державних заходів. Має багато національних і міжнародних відзнак, зокрема за великий внесок у справу миру й дружби між народами нагороджений срібною медаллю Всесвітньої ради миру.

Ой на горі та й женці жнуть текст, Ой на горі та й женці жнуть слова, Ой на горі та й женці жнуть mp3, Ой на горі та й женці жнуть слухати, Ой на горі та й женці жнуть скачати mp3 , Ой на горі та й женці жнуть - Українська народна пісня. На сайті можна скачати і слухати пісню, текст і слова пісні тут - mp3 , Ukraińskie pieśni ludowe, posłuchać pieśni ludowych, pieśni ukraińskich