Не пора не пора

Текст пісні Не пора не пора Українська народна пісня 

Слова: Іван Франко  

Музика: Денис Січинський

 

Не пора, не пора, не пора

Маскалеві й ляхові служить.

Довершилась Україні кривда стара –

Нам пора для України жить.

 

Не пора, не пора, не пора

За невігласів лить свою кров

І любити царя, що наш люд обдира, –

Для України наша любов.

 

Не пора, не пора, не пора

В рідній хату вносити роздор.

Най пропаде незгоди проклята мара,

Під Украйни єднаймось прапор.

 

Бо пора ся великая єсть –

У завзятій , важкій боротьбі

Ми поляжем, щоб волю і славу і честь,

Рідний краю, здобути тобі.не пора не пора слова

Денис Володимирович Січинський - Біографія 

Денис Володимирович Січинський, народився 2 жовтня 1865 року, селі Клювинці,  Гусятинський район,Тернопільська область. 

 

Видатний український композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.  Автор музики до пісні-маршу «Не пора»,  на слова Івана Франка.

 

Основи музичних знань Денис Січинський здобув у Тернопільській класичній гімназії, після закінчення якої, у 1888 році, вступив на правничий та теологічний факультети Львівського університету, але музичну освіту завершив у Львівській консерваторії У 1892 році.

 

Після завершення студій переїхав до Коломиї, де заснував чоловічий вокальний квартет. Потім працював учителем гри на фортепіано, диригентом хорів у Бережанах та інших містах Західної України,також Станіславі, Перемишлі. Ще був капельмайстером оркестру при сирітському притулку в Дроговижі, як організатор і диригент хорів співацького товариства «Боян» (засноване 1891 р.).

Денис Січинський був надзвичайно талановитим, став першим композитором у Галичині, однак «жити з музики» було не легко, тому його життя було досить важким. Позбавлений засобів для існування, Денис Січинський змушений був братися до будь-якої роботи, переписувати ноти, аранжувати популярні твори, керувати хором, військовим оркестром, давати уроки, лекції, працювати рахівником, бухгалтером, капельмейстером у сирітському притулку. Працював у Львові, Саме львівському «Боянові» композитор присвятив свої два великих твори: в'язанку народних пісень «Було не рубати зеленого дуба» і кантату «Дніпро реве». 1894-го Денис Січинський брав участь у створенні у Львові комітету для збирання й публікації українських народних пісень.

 

1902 року заснував у Станіславі (Івано Франківську) першу музичну школу, організовував сільські хори. Один з ініціаторів Союзу Співочих і Музичних Товариств Галичини 1903 року.

 

Помер Денис Січинський від зараження крові (сепсису) 26 травня 1909 року. Похований у меморіальному сквері Івано-Франківська. Лише після смерті композитора громадськість усвідомила, якої втрати зазнала.

не пора не пора слухати пісню  mp3

не пора не пора  скачати mp3, Іван  Франко не пора не пора,   не пора не пора пісня скачати, не пора не пора слова, текст пісні не пора  не пора ,  слова пісні не пора  не пора , скачати  українські повстанські пісні , слухати  українські повстанські пісні