Горіла сосна палала


Українська народна пісня

 

Горіла сосна палала,
Горіла сосна палала.
Під нею дівчина стояла. 2 рази


Під ней дівчина стояла,
Під ней дівчина стояла,
Русяву косу чесала.        2 рази


Ой коси, коси ви мої,
Ой коси, коси ви мої,
Довго служили ви мені.  2 рази

Більше служить не будете,
Більше служить не будете.
Під білий вінець підете.  2 рази


Під білий вінець, під хустку,
Під білий вінець, під хустку,
Більш не піду я у дружку. 2 рази

 

Горіла сосна слух іде,

Горіла сосна слух летить,

Грала музика цілий день, 2 рази

 

Горіла сосна палала,
Горіла сосна палала.
Під нею дівчина стояла.   2 разиРоздуми на тему пісні - Горіла сосна палала 

Ми співаємо -  Горіла сосна палала - під нею дівчина стояла. Виникає питання - чому ця сосна горить і під нею стоїть дівчина ? 

 

У нас існує весільна обрядова традиція, під час весілля палити сосну.  За традицією брали гілку сосни і влаштовували таким чином, гілки сосни втикали в хліб або весільний коровай. прикрашали квітками, колоссям, калиновими ягодами, хмільними шишками, кольоровими та золотими і срібляними нитками, стрічками і папірцями. Весільне гільце  наряджали подібно до того, як ми прикрашаємо ялинку на новий рік. На гілках сосни також кріпили невеликі воскові свічки, які підпалювали і таким чином сосна палала, це така наша весільна традиція.  

 

Цю давню традицію, до цих пір шанують в селах і молодята в'ють своє родинне гніздо з сосни, кажуть що це символізує поєднання двох родин і створення нової спільної родини.  

Весільна традиція, про яку співають в пісні Горіла сосна палала, описується і в інших піснях. Наприклад, про цю традицію, ми можемо прочитати в пісні Їхали козаки із Дону додому. Автор пісні описує, як козаки підпалили сосну а дівчина кричить і не хоче одружуватись, просить когось врятувати її від цього шлюбу.

 

Ой ти, Галю, Галю молодая,

Підпалили сосну од гори до низу.

Горить сосна, горить і палає,

Кричить Галя криком, кричить-промовляє.

Ой ти, Галю, Галю молодая,

 

Кричить Галя криком, кричить-промовляє:

Ой хто в лісі чує, нехай той рятує,

Ой хто дочок має, нехай научає!

 

Весільне гільце ставили в кутку під образами, свічки на гільці підпалювали з верху до низу, тому в пісні  «Їхали козаки із Дону додому» співають  «підпалили сосну од гори до низу».

 

Джерелоwww.pisna.online

Горіла сосна палала Українська народна пісня

Горіла сосна палала народна пісня, Горіла сосна палала  пісня, Горіла сосна палала Українська народна пісня,  Горіла сосна палала  слухати , Горіла сосна палала скачати , Горіла сосна палала  mp3, Горіла сосна палала скачати mp3 ,  горіла сосна палала слухати ,  горіла сосна палала скачать,  Горіла сосна палала текст,  Горіла сосна палала текст пісні , горіла сосна палала скачать mp3, горіла сосна mp3, українська весільна горіла сосна палала скачати