Гопака - Гурт The Doox


Гопака слова пісні

Народна пісня в обробці

Виконує; The Doox

 

Ой на ставу, на ставочку
Пливуть гуси в три рядочки.
Гусак гуску доганяє,
Кожна собі пару має.
А я живу в Божій карі − (2)
Не дав мені Господь пари. (2)
А дав мені гірку долю, (2)
Та й та пішла за водою.

Пливи, доле, за водою,
А я й услід за тобою.
Та сядемо оддишімо,
Дрібні листи напишімо.
Нехай батько не торгує,
Мені вінця не купує.
Бо я й того не зносила,
В чистім полі загубила.

Я вінок свій прогуляла
З козаченьком прстояла
Під білою березою
Не п’яною − тверезою.
А я твого батька знаю
Тричі на день розмовляю Снідаю, обідаю
Третім разом вечеряю!Український гурт The Doox

Український гурт The Doox, створює сучасну музику з елементами традиційної пісні та етно-рок.  Музиканти The Doox обробляють старовинний український фольклор і різні етнічні мелодії із усього світу, додаючи до них сучасні електро- та рок-мотиви. Аранжування гурту The Doox охоплює пісні з усіх куточків України: Рівненщини, Київщини, Полтавщини, Вінничини, Волині та Карпат. Особливістю гурту є поєднання жіночого та чоловічого голосів, наближених до традиційної манери співу.

 

The Doox часто експериментують із музикою і можуть виступати як у легкому акустичному лаунж-форматі, так і з ритмічним важким саундом.

 

Гурт утворив бас-гітарист Тарас Перетятко навесні 2014 року, об`єднавшись із клавішником Андрієм Заплотинським та мультиінструменталістом та сопілкарем Максимом Бережнюком (ex- "Камо Грядеши").

 

Пісня The Doox "Не відпускай" брала участь у конкурсному відборі на саундтрек до фільму "Вій". А пісня "Полюбила" стала супроводом у фільмі «Заради миру», що вийшов у вересні 2014 року в рамках конкурсу короткометражок від 1+1 media. За час існування, музиканти The Doox встигли побувати на відомих українських фестивалях та записати демо-альбом, який презентували у листопаді 2014 року.

 

Упродовж наступних років музиканти гурту записали чимало нових треків, з яких пісні "Гриць" і "Галочки" стали одними з найпопулярніших серед фанатів The Doox в Україні та світі. 2016 року на пісню "Галочки" було зафільмовано перший кліп гурту.

 

Навесні 2017 року The Doox презентували свій дебютний акустичний альбом «Derevo», який блискавично розійшовся серед слухачів гурту, а окремі треки "Верховина" та "Гриць" стали офіційними саундтреками промо-роликів до святкування Великодня-2017 "Великодні українські писанки" від Музею ім. Івана Гончара та "Всесвітнього дня вишиванки", що відбувся 18 травня цього ж року.

 

Щороку гурт бере участь у відомих фестивалях та етно-вечірках: Бандерштат, Країна мрій, Трипільське коло, Vedalife, ЕтноТолока, Етносвіт та інші.

 

А влітку 2017 року до творчого досвіду The Doox додалася участь у одному з наймасштабніших фестивалів України Atlas Weekend.