Ой ти дівчино з горіха зерня


Українська народна пісня 

Виконує: Олег Дудко 

Слова: Іван Франко

Музика: Анатолій Кос-Анатольський

 

Текст пісні - Ой ти дівчино з горіха зерня

 

Ой ти, дівчино, з горіха зерня,

Чом твоє серденько – колюче терня?

Чом твої устонька – тиха молитва,

А твоє слово остре, як бритва?

Чом твої очі сяють тим жаром,

Що то запалює серце пожаром?

 

Ох, тії очі темніші ночі,

Хто в них задивиться, – й сонця не хоче!

І чом твій усміх – для мене скрута,

Серце бентежить, як буря люта?

Ой ти, дівчино, ясная зоре!

Ти мої радощі, ти моє горе!

 

Ой ти, дівчино, з горіха зерня,

Чом твоє серденько – колюче терня?

Тебе кидаючи, любити мушу,

Тебе кохаючи, загублю душу.

Ти моя радість, ти моє горе,

Ой ти, дівчино, ясная зоре!


Ой ти дівчино з горіх зерня - автор музики

Музику до пісні "Ой ти дівчино з горіха зерня", написав, український композитор, народний артист України, лауреат Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка, пан Анатолій Кос-Анатольський

 

Анатолій Кос-Анатольський народився 1 грудня 1909 року в м.Коломия. 

На п'ятому році життя Анатолій уже співав у домашньому дитячому хорі українські пісні. Навчаючись в українській гімназії Станіслава, він відвідує філіал Львівського вищого музичного інституту ім. М. В. Лисенка, головним інспектором якого був композитор С. П. Людкевич. У 1923 р. відбулася перша зустріч Анатолія з відомим композитором. Станіслав Пилипович порадив показати здібного учня піаністам Львівського вищого музичного інституту.

 

Успішно склавши іспити на атестат зрілості, Анатолій твердо вирішив продовжувати навчання у Львові, у Вищому музичному інституті ім. М. В. Лисенка. Але його батько Йосип Михайлович переконав сина і порадив здобути професію, яка б дала "твердого хліба". Отож у 1927 р. Анатолій Кос став студентом юридичного факультету Львівського університету.  

 

Через рік майбутній композитор вступив до Львівського вищого музичного інституту. Його зарахували у фортепіанний клас відомого на той час піаніста Тараса Шухевича. В інституті Анатолій став активним членом студентського гуртка "Домінанта". Проте невдовзі Шухевич залишив роботу у Вищому музичному інституті і перейшов до польської консерваторії ім. К. Шимановського. Він запропонував Анатолію вчити його безкоштовно.

 

Закінчивши консерваторію, Анатолій Йосипович переконався у правоті батькових прогнозів щодо сумної долі музиканта. Диплом не допоміг йому забезпечити матеріальне існування.

 

Зневірений Анатолій у 1931 році. закінчив юридичний факультет Львівського університету і пішов працювати у приватну юридичну контору. У 1938-1939 роках працював адвокатом у містечку Залізці.

 

Першою самостійною творчою роботою стало музичне оформлення спектаклів Львівського музично-драматичного театру (1941). В часі війни перебував на теренах Західної України. Після Другої світової війни став членом Львівського обласного відділення Спілки радянських композиторів України, працював концертмейстером Львівського драматичного театру, а від 1952 року працював викладачем, професором у Львівської консерваторії імені М. Лисенка.

 

Помер 30 листопада 1983 року у Львові. Похований на Личаківському цвинтарі Львова (поле № 3). Надгробний пам'ятник виконав скульптор Еммануїл Мисько

очі волошкові слова пісні 

ой ти дівчино з горіха зерня - українська народна пісня - олег удко. На сайті можна скачати і слухати пісню, текст і слова пісні тут - mp3

Write a comment

Comments: 0