Марш Сіроманців


Українська повстанська пісня

Слова і музика; народні

( Mарш Україна )

 

Текст

Із гір Карпат несеться гомін волі,
Із гір Карпат несеться волі зов...
Там синьо-жовті лопотять прапори,
Там вже заграла українська кров.

Там борами мандрують "Сіроманці",
На плечах – кріс, граната – на руках...
Це Батьківщини вірнії повстанці
Виконують провідника наказ.

Бандера шлях до волі нам покаже...
З його наказу ідемо у бій!
І розіб’єм, розгромим кодло враже,
Запалимо визвольний буревій.

Гей рідний брате Заходу і Сходу,
Єднайсь в один ударний моноліт!
Ми Україні виборем свободу,
Загарбницький повалимо ми світ!

О, Україно, люба наша мати,
Ми знищим ката, волю принесем!
І загримлять повстанчії гармати,
Вітаючи тебе з воскресним днем.


повстанська пісня марш сіромаців слухати 

Пісня - Марш Сіроманців 

 Сіроманці  - упа
Сіроманці 

Пісня "Марш Сіроманців" вперше була опублікована  4 березень 1945 року  у  журналі "Повстанець". Хто автор цього твору невідомо, можливо в майбутньому  ми узнаємо  хто написав цю повстанську пісню. 

 

Під назвою "Сіроманці" виступала сотня УПА, що входив до складу Воєнної округи (ВО)  - УПА -Захід. Командиром сотні "Сіроманців" був Дмитро Карпенко  ( псевдо Яструб).

 

У жовтні 1943 року сотня «Сіроманців» була скерована на північно-західні терени Галичини для боротьби з польськими загонами АК,  які рухались на схід.  Також сотня брала участь в боях проти німецьких окупантів. Перший бій з німцями відбувся восени, біля села Болехів у 1943 році.

 

Для зимівлі на пару місяців, у 1943-44 роках, відділ Сіроманців зупинився на Рогатинщині, недалеко сіл Дичок, Яглуша, Мелни та Виспи. Табір розташувався на безліссі, яке називалося «Золота поляна». У другій половині вересня 1944 року згідно ухвали керівництва УПА, сотня «Сіроманців» реформувалася в курінь під назвою «Верховинці», а сотенний «Яструб» перебирав собі псевдо «Лютий». Він ставав курінним, а до куреня увійшли сотні, «Сіроманці», «Бурлаки», «Полтавці».  Курінь провів низку завзятих і успішних боїв проти більшовицьких карально-репресивних загонів НКВД.

Найвідоміший бій "Сіроманців" був  29 вересня 1944 р. під селом Унів   Перемишлянського району на Львівщині.  Про бій біля села Унів, згадано у передріздвяному привітанні Головного командувача УПА Романа Шухевича, він цей бій прирівняв до бою під Гурбами.

 

Пісню "Марш Сіроманців"  у 1965 році, зберіг Євген Гіщинський, який збирав повстанські пісні. Сьогодні це відома пісня, її ще називають  "Із гір Карпат несеться гомін волі ". 

Пісня - Слава Україні 

Слухати Слава  Україні , Орест Лютий  ,Слава  Україні  пісня ,Січові стрільці, УСС,  Галицька армія,  ЗУНР

Пісня - Очі сині та сині


Із гір Карпат несеться гомін волі. 

Марш Сіроманців - Українська повстанська пісня. Із гір Карпат несеться гомін волі. На сайті можна скачати і слухати пісню, текст - слова пісні тут/span>