Ішло дівча лучками - Хор ХрещатикІшло дівча лучками

Українська народна пісня 

Слова і музика: народна

Хор Хрещатик

 

Ішло дівча лучками,

Лучками,

Несло фартух з грушками,

З грушками.

 

Стрітив його парубок,

Парубок:

– Покаж, дівча, заробок,

Заробок.

 

Дівча собов потрясло,

Потрясло,

Показало, що несло,

Що несло.

 

– Несу грушки і ябка,

І ябка –

Для парубків забавка,

Забавка.

 

Кого люблю трушечку,

Трушечку,

Дам йому я грушечку,

Грушечку.

 

Кого люблю сердушком,

Сердушком,

Дам йому я з фартушком,

З фартушком.

 

– Ой дівчино, чия ти,

Чия ти?

Ходи зі мнов гуляти,

Гуляти.

 

– Не питай ня, чия я,

Чия я,

Вийдеш ти та й вийду я,

Вийду я.

 

Ішло дівча лучками,

Лучками,

Несло фартух з грушками,

З грушками.


Коротка біографія - хор Хрещатик 

Ішло дівча лучками, хор Хрещатик
Ішло дівча лучками - хор Хрещатик

Створено в березні 1994 Ларисою Бухонською, яка очолювала хор до 2007 року. До 1999 року колектив існував як аматорський, проте завдяки успішному дебюту з програмою української духовної музики на фестивалі «Україна і світ бароко» (1994) і успіху на міжнародних конкурсах, колектив швидко здобув визнання в професійних колах. Велику роль колектив відіграв у популяризації духовної музики сучасних українських композиторів, зокрема у виконанні хору «Хрещатик» вперше прозвучали духовні твори Лесі Дичко, Євгена Станковича,Мирослава Скорика, Ганни Гаврилець та інших композиторів.

 

1999 року хор отримав статус «муніципального», Лариса Бухонська обійняла посади директора і художнього керівника. В 2001 році наказом Міністерства культури віднесений до «Провідних творчих колективів України». У березні 2007 року колектив був нагороджений Премією ім. М. Лисенка, а його художньому керівникові, Ларисі Бухонській, було присвоєне звання «Заслуженого діяча мистецтв України».

 

У червні 2007 року внаслідок конфлікту з міським головою Леонідом Черновецьким на ґрунті відведення площі 0,12 га для нового приміщення для колективу, Ларису Бухонську було звільнено з посади директора, а незабаром Л. Бухонська була змушена піти з посади художнього керівника хору.

 

З 2007 року Художній керівник хору — Павло Струць, вихованець Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, генеральний директор — Андрій Воїнов. У грудні 2009 року колективу було надано статус «академічного». З січня 2011 року його офіційна назва: Академічний камерний хор «Хрещатик».

 

Про пісню "Ішло дівча лучками" виконавці твору пишуть і зрошують підписатись на канал: «Ішло дівча лучками - українська народна пісня, аранжування Павла Струця, виконує - Академічний камерний хор «Хрещатик», диригент - Павло Струць, хормейстер - Наталія Бегма, солісти - Катерина Ковач, Ярослав Смаль, аудіо, відео - Віктор Бондаренко 2020

Всіх, кому подобається сучасний хоровий спів, запрошуємо підписатись на наш канал Khreschatyk Choir

Пісня Ішло дівча лучками - Хор Хрещатик скачати і слухати, текст,  слова народні  

Write a comment

Comments: 0