Емігрантка - Северин Палидович

( скачати - слухати, текст, скачать - слушать )Емігрантка

Українська пісня 

Музика слова: Мар'ян Гаденко

Виконує: Северин Палидович Ерка

 

Текст пісні

 

А там, за синім небосхилом

Любов з весню одцвіла,

Роки пройшли та образ милий

На серці тугу навіва.

 

Ми вже не діти, наші діти

До хати внуків привели.

Та ми не можемо старіти,

Бо в серці юність зберегли.

 

Приспів:

Пройшли роки та в серці згадка,

Як човен в морі, вирина.

Як Вам живеться, емігрантко,   

Моєї юнності весна?           

 

А там вже літо, пізнє літо,

Ледь прохолоду навіва.

Любов'ю серця не зігріти,

Якщо в душі уже зима.

 

Ми вже не діти, наші діти

До хати внуків привели.

Та ми не можемо старіти,

Бо в серці юність зберегли.

 

Приспів.Северин Палидович - Біографія 

Северин-Мстислав-Ігор Палидович народився 17 березня 1938 року в селі. Гостів, тепер Тлумацький район, Івано-Франківська область. Батьки Северина працювали у Львівському оперному театрі, тато був диригентом і музикантом в оркестрі, композитором, а мама  артисткою, співачкою і танцівницею.

 

У кінці війни, коли вже наступала Червона армія, сім'я Палидовичів подалася зі Львова на Захід, де опинилася в німецькому концтаборі, звідки через декілька місяців їх звільнили американські військові. Сім'я Палидовичів потрапила в американську окупаційну зону і залишилася в Західній Німеччині, життя було важким і  у 1949 році переїздить на постійне проживання в США .

 

Навчався  Северин у Єльському університеті, закінчив німецьку та російську філологію. Працював вчителем, згодом директором школи у Кліфтоні.

 

Окрім педагогічної діяльності Северин Палидович, займається  музикою та концертною діяльністю (сценічне ім’я Ерко).

 

Бере активну участь у проведенні концертів у діаспорі  та Україні. У репертуарі Ерка  власні пісні, українські народні пісні, романси Б.Веселовського, пісні українських композиторів Гаденка, Крищенка, Гіги.

 

Репертуар «Ерка»  налічує  понад 120 пісень, видано 9 музичних дисків.

 

25 вересня 2010р. міністр закордонних справ України К.Грищенко за дорученням Президента України вручив державні нагороди видатним представникам української діаспори у США. Серед відзначених був і Северин Палидович.

 

Бере активну участь у музичному житті України: 2001, 2002 роках, виступав у Києві. У 2004 році, виступав з концертом у Львові та Івано-Франківську. У 2015 році . кошти від проданих своїх дисків Северин передав учаснику АТО на лікування.

 

Під час приїзду до Львова у лютому 2016 року відбувся концерт Северина Палидовича «Від Веселовського до Ерка». Кошти, виручені від продажу квитків та компакт-дисків Ерка були перераховані на лікування вояків, які перебували у Львівському військовому шпиталі.

Write a comment

Comments: 0