Я піду в далекі гори

( слухати - скачати, текст, слушать скачать )Я піду в далекі гори

Українська пісня

Слова і музика: Володимир Івасюк
Виконує ? 

 

Текст пісні 

 

Я піду в далекі гори, на широкі полонини
І попрошу вітру зворів, аби він не спав до днини.
Щоб летів на вільних крилах на кичери і в діброви
І дізнавсь, де моя мила – карі очі, чорні брови.

Мила моя, люба моя, світе ясен цвіт.
Я несу в очах до тебе весь блакитний світ.
Я несу любов-зажуру, мрію молоду,
І цвітуть сади для мене, як до тебе йду.

А як вітер з полонини прилетіти не захоче,
Все одно знайду дівчину – чорні брови, карі очі.
Перейду я бистрі ріки, і бескиди, і діброви
І шляхи мені покажуть карі очі, чорні брови.

 

Мила моя, люба моя, світе ясен цвіт.
Я несу в очах до тебе весь блакитний світ.
Я несу любов-зажуру, мрію молоду,
І цвітуть сади для мене, як до тебе йду.Володимир Івасюк  - Я піду в далекі гори  

Володимир Івасюк , пісня , я піду в далекі гори
Володимир Івасюк

Пісню "Я піду в далекі гори" написав український композитор - виконавець, поет, Герой України Івасюк Володимир Михайлович. Народився Володимир в 1949 році, в місті Кіцмань в Чернівецькій області. Середню освіту, Івасюк отримав в місті Кіцмань, там і навчався в музичній школі. 

 

У 1966 році, вступив в Чернівецький Медичний Інститут, та за політичні погляди був відрахований з цього інституту, тому змушений був закінчити своє навчання у Львівському Медичному Інституті, а у 1974 році, Володимир Івасюк почав навчатися в Львівській Консерваторії.  

 

Володимир Івасюк написав багато пісень, його пісні виконував гурт Смерічка, Софія Ротару, Назарій Яремчук, Мирослава Єжеленко  і багато інших виконавців.

 

18 травня 1979 року, радянський солдат випадково знайшов тіло Володимира Івасюка повішеним на дереві. За офіційною версією слідства було визначено, що Володимир покінчив життя самогубством. 

 

Як відомо Івасюка переслідувала КДБ, тому люди не повірили у версію самогубства поета і композитора, і 22 травня 1979 року похорони Івасюка  переросли в протести проти радянської влади. До цих часів смерть Івасюка  являється таємницею і ця таємниця до кінця не досліджена.

 

Доволі буремне творче життя прожив автор пісні "Я піду в далекі гори" Володимир Івасюк, його пісні гріють людську душу навіть сьогодні. Найвідоміша його пісня "Червона рута", цю пісню Івасюк написав в 1970 році, коли навчався в Чернівецькому Медичному Інституті.  

 

Пісню Червона Рута виконували, Володимир Івасюк, Василь Зінкевич, Назарій Яремчук, Олена Кузнєцова, ВІА «Смерічка»,Софія Ротару , Василь Зінкевич, Костянтин Огнєвий, Ярослав Євдокимов,  ВІА «Корабели», Богдан Косопуд , Дарка й Славко, Плач Єремії,  гурт Польща  «Но то цо» , Stepan Pasicznyk, Лондон,  Ґолем, Нью-Йорк, 2015.Тото Котуньйо, Вахтанг Кікабідзе.

 я піду в далекі гори на широкі полонини пісня текст пісні слова скачати слухати скачать пісню автор володимир івасюк слушать скачать