Заграй ми цигане старийПісня -Заграй ми цигане старий

Українська народна пісня

Слова і музика: Сидір Воробкевич
 
Текст пісні

Заграй ми, цигане старий,
Якої я гадаю;
Грошей ти дам, вина ти дам
І всього, що лиш маю.

Бо лютий біль отут горить
І груди розпирає,
І бідне серце так болить,
Що гине, умирає.

Заграй ту пісню чарівну,
Що то колись співала
Старая ненька, як мене
В колисці колисала.

Хай нагада вона мені
Літа ті молодії,
Веселості прекрасні дні
І всі мої надії.

Хай нагада минуле все,
Хай ще хоч раз заплачу,
Бо сліз немає, відколи
Я доленьки не бачу.

Заграй, старий! Як потечуть
Дві сльози по личеньку,
То легше стане на душі
І легше на серденьку.Автор пісні  - Заграй ми цигане старий 

Пісню «Заграй ми цигане старий» написав український письменник, композитор, музично-культурний діяч, православний священик, педагог, редактор часописів Буковини, пан Сидір Воробкевич. За іншою версією, автор пісні «Заграй ми цигане старий» є румунський поет, пан Джордже Кошбук, який написав вірш «Să-mi cânţi cobzar bătrân», як стверджують румунські джерела пан Воробкевич переклав твір на українську мову. 

 

Точно встановити авторство твору складно, так як пройшло багато часу і кожен народ воліє бачити у цій народній пісні, свою пісню. Як там не було, але фактом є те, що ця пісня є народною піснею, як в Румунії так і в Україні.   

 

Народився Сидір Воробкевич, 5 травня 1836 року, в Чернівцях, у родині вчителя філософії і богослов'я. Залишившись у дитинстві круглим сиротою, разом із сестрою і молодшим братом Григорієм, виховувався дідом і бабою в містечку Кіцмані, де здобув початкову освіту. 

Навчався  у Чернівецькій гімназії, згодом поступив у духовну семінарію, яку закінчив 1861 року, там  він і почав складати вірші й створювати до них музику. Потім був священиком у буковинських селах, де вивчав фольклор і побут місцевого населення.

 

Музичну освіту здобував приватно у професора Віденської консерваторії Ф. Кренна. У 1868 році, склав іспит на звання викладача співу й регента хору у Віденській консерваторії. З 1867 року викладав спів у Чернівецькій духовній семінарії та гімназії, а з 1875 року, працював на богословському факультеті Чернівецького університету. Як композитор складав літературні пісні і псалми, компонував хорові твори, сольні пісні та оперети, писав мелодії на власні вірші.

 

Помер Сидір Воробкевич, 19 вересня 1903 року, похований у Чернівцях на міському кладовищі.

 скачать народну пісню Заграй ми цигане старий , Заграй ми цигане старий скачати, Заграй ми цигане старий мп3, Заграй ми цигане старий mp3, Заграй ми цигане старий онлайн, Заграй ми цигане старий слухати mp, Заграй ми цигане старий mp3, 

Джерело www.

украинские  песни , музыка, поп музика ,  українські народні пісні , слухати пісні

 Пісня - Може я тебе вигадав


Заграй ми цигане старий якої я гадаю - Українська народна пісня. Слухати і скачати пісню. Текст і слова пісні тут. Автор - Заграй ми цигане старий>