Господи помилуй нас

( слухати - скачати, текст скачать )Пісня - Господи помилуй нас

Українська пісня

Слова і музика: Тарас Петриненко.   

Виконує;Тарас Петриненко.

Тетяна Горобець.

 

Навіть на останнім рубежі
Промінь віри в нас ще не погас,
Боже, Україну збережи,
Господи, помилуй нас.
Нам свою всемилість покажи
Правдою повсюди й повсякчас,
Боже, Україну збережи,
Господи, помилуй нас.

Приспів:
Помилуй, Господи,
Помилуй, Господи,
Господи, помилуй нас.

В наших грудях кулі і ножі,
Нас розп’ято й знищено не раз,
Боже, Україну збережи,
Господи, помилуй нас.
І з колін піднятись поможи
І благослови у добрий час
Боже, Україну збережи,
Господи, помилуй нас.

Приспів (2)

Наші душі нидіють в іржі,
Але промінь віри не погас,
Боже, Україну збережи,
Господи, помилуй нас.
Грішні діти – діти не чужі,
Отче наш, почуй їх щирий глас,
Боже, Україну збережи,
Господи, помилуй нас.

Приспів (2)

Помилуй, Господи,
Помилуй, Господи,
Господи, помилуй нас.Біографія - Тараса Петриненка

Пісню «Господи помилуй нас», написав український поет, композитор і виконавець пан Тарас Петриненко.  

 

Тарас Петриненко народився 1953 року. у Києві. Свою музичну діяльність розпочав у 1969 році. з виступу на танцмайданчику з гуртом «Еней», що складався з учнів музичної школи-десятирічки ім. Миколи Лисенка. 1970 році. цей гурт дебютував на телебаченні й майже два роки був беззаперечним лідером української рок-музики.

 

У 1971 році. Тарас Петриненко створив новий гурт «Дзвони», який 1974 році. об'єднався з «Енеєм» і отримав нову назву «Візерунки шляхів». На початку 1975 р. гурт записав на грамстудії «Мелодії» платівку-гігант. Гурт одразу запросили до Укрконцерту, де він виступав під назвою «Гроно» з такою назвою він проіснував майже рік.

 

Після служби в армії Петриненко недовго керував знаменитим ансамблем «Мрія», але після того, як йому заборонили виконувати власні пісні (зокрема, «Пісня про пісню»), він з гуртом «Чарівні гітари» переїхав до Росії.

 

З 1982 році. працював у тульському ансамблі «Червоні маки» (Красные маки), який на той час складався винятково з українських музикантів. Тут він написав свої перші російськомовні хіти  «След погасшей звезды», «Перелётная птица», «Однажды утром», «Я скоро вернусь».

 

1987 року Петриненко покинув «Червоні маки» і разом з Валерієм Смаглієм відновив «гурт Гроно» на базі Київконцерту. Сюди ж повертається гітарист І. Шабловский. З Київського театру естради прийшла співачка Тетяна Горобець. 

 

Спершу репертуар гурту дублював репертуар «Червоних маків» з доданням кількох україномовних творів (зокрема, «Пісня про пісню»), та невдовзі з'явилася пісня «Україна» прем'єра котрої відбулася на Першому каналі Українського радіо в ранковій іноформаційно-музичній програмі; згодом мелодія пісні почала слугувати за позивні цієї програми,  досить швидко Петриненко став лідером української естради.

 

У 1989 році вийшов альбом «Я професійний раб», дещо політизований і розтиражований лейблом «Кобза». Цікаво, що всі вважали «Гроно» поп-гуртом, хоч увесь альбом був аранжований у стилі прогресив-року.

 

1991 року. Петриненко розпочав запис альбому «Господи, помилуй нас» для «Аудіо України», який було завершено лише через два роки. Причиною тому став розпад гурту «Гроно»  акомпануючі музиканти не повернулися із зарубіжних гастролей. Та це не відбилося на якості альбому -  за підсумками 1993 року. його було визнано найкращим в Україні.

 

1995 році. Петриненко деякий час вів на центральному телебаченні України програму «Колискова для дорослих». Влітку 1997 року. на «Таврійських іграх - VI» Тарас Петриненко отримав Всеукраїнську премію в галузі музики та масових видовищ «Золота Жар-птиця» в номінації «Жива легенда». Наприкінці року фірма «Нова Рекордс» випустила третій сольний альбом Тараса Петриненка «Любов моя»; також було розтиражовано попередній альбом.

 

1999 р. за особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва та вагомі творчі здобутки солісту-вокалістові концертно-творчої організації «Київщина» Тарасові Петриненку присвоєно звання Народного артиста України.

 

2003 році. лейбл «Атлантик» зарахував Тараса Петриненка до когорти рок-музикантів і видав збірку його пісень у серії «Рок-Легенди України».

 

Восени 2004 року. Тарас Петриненко брав участь у Помаранчевій революції, де на Майдані Незалежності неодноразово виконував свої пісні.

 

Також Тарас є членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка з грудня 2016 року .

 

15 грудня 2018 року Тарас Петриненко  виступив на  на майдані присвяченому об'єднавчому Собору - Української Православної Церкви, після промови Тарас Петриненко і Тетяна Горобець заспівали #пісню Господи помилуй нас. 

 

Музикант і композитор Тарас Петриненко продовжує працювати над новими піснями, дає концерти в Україні та за кордоном.

Tags: господи помилуй нас українська пісня слова тарас петриненко скачати слухати текст пісні скачать