Затьмарення

Виконує; FRAM

 

Сьогодні день полум'я в небі,
І ми нарешті прийшли до тебе.
Душа, навряд чи, тобі знадобиться,
В обіймах у мороку безсилим метеликом битимешся.

А ще будуть ночі жаху безсоння,
Жіноче тіло немов безодня,
Воно твій зрадник, воно твій ворог,
Віддай його нам, o hindero horo.

приспів
Віддай нам все, не жалій ніколи,
Ми той сили часть, що зло одвіку творить,
І тільки від болю тебе врятує
Затьмарення, що майбутнє віщує.

Усе буде марно: надії та мрії,
Шляхи, наче терни, впиваються в тіло,
А світ як вино не дасть тобі спокій,
А світ не полум’я, він не зігріє.

приспів
Віддай нам все, не жалій ніколи,
Ми той сили часть, що зло одвіку творить,
І тільки від болю тебе врятує
Затьмарення...
Роби першій крок, обирай свою долю,
Клянуся, тебе врятує від болю
Затьмарення, що майбутнє віщує.


Гурт FRAM виконує, як власні пісні, народні європейські пісні і рок-хіти від The Beatles до Rammstein, перероблені в рок з волинкою.

 

Взяла собі назву від слова "fram" - це був клич вікінгів, який означав "вперед". Так само називався славний корабель, на якому плавали мандрівники - підкорювачі Північного і Південного полюсів. Цей корабель був сконструйований спеціально для дослідження полярних областей. Їх музика несе в собі частинку північній суворості, хоча насправді вона завжди розганяє будь льоди і холоднечу. І за цією аналогією з північної естетикою назвали групу на честь цього корабля.

Українська mittelalter - rock група, на творчість яких вплинула сучасна німецька сцена (In Extremo, Subway to Sally, Tanzwut, Letzte Instanz), а також російські команди - Оргія Праведників і Дартс.

 

Група сформувалася восени 2008, сама назва з'явилася ближче до 2009, але і після написання основних пісень і постійному концертному графіку, команді довелося перетерпіти ще багато стилістичних і особистісних змін.

 

Група F.R.A.M. утворилася в 2008 році на базі акустичного дуету Олексія "Clover" Шкуропатський (ex-Cloverband, ex-Амарок), який грав на шалмей, і волинщика Антона "Кай" Корольова (Дикий Гон.). Дует часто міняв назви, не мав твердого творчого вектора і репетиції його носили несистематичний характер, але в основі його репертуару вже лежав матеріал, з якого виросла мелодика F.R.A.M. До першого складу групи був таким: Олексій Шкуропатський вокал, шалмей, волинка; Антон Корольов - волинка, і Наталія Гриценко (Absurd Inspirations), яка покинула колектив після першого виступу, - скрипка, програмування. Скопійовано з Dark-World.ru. Пізніше приєднується гітарист Олександр "Ерік" Волошин (Crazy Juliet, Angel: Cry), а місце вокаліста до липня 2009 року зайняв Максим "Ксодар" Грубер.

 

Стилістика групи від першого дня існування давала крен в різні боки, поки не було взято тверде напрямок в сторону mittelalter-rock в стилі Subway to Sally і In Extremo, чого ще ніхто не робив в Україні. Група дає зі змінним успіхом концерти в київських клубах, часто змінює склад.

 

В кінці листопада - початку грудня 2009 року F.R.A.M. на студіях Home-records і Pushkin-Records в Києві, записує дебютний альбом під назвою "Двері Квітня". На альбомі в якості запрошених музикантів фігурують учасники групи Чорна Перлина.

 

По завершенню роботи над альбомом групу залишають барабанщик Sad Maniac, гітарист Олександр "Ерік" Волошин і вокаліст Максим Грубер. А сам альбом, виданий Перехрестя-Рекордс, виходить в травні 2010 року.

 

Уже в новому році з борту сходить бас-гітарист Олег Неверов, що теж брав участь у записі альбому і чудово відіграв зимово-весняні концерти.

 

За час свого існування гурт виступив на різного ступеня масштабності готичних, історичних і рок-фестивалях України, таких як "Діти Ночі", "Битва Націй", "Археологія", "Стародавній Меджібiж", дала безліч локальних концертів, ділила сцену з такими виконавцями , як Otto Dix, Джмелі, Сергій Калугін, Grimfaith, Inferno, Idol, Alice in Wonderland і Тінь Сонця.

 

Ведеться студійне співробітництво з такими групами, як Natural Spirit і Cruachan.

 

Склад групи:

Олексій Шкуропатській - менеджер, волинка

Ерланд Сиволапов - ударні

Віра Бренер - вокал

Микола Турунен - гітара, бек-вокал

 

Дискографія:

(2012) Ride On (Single)

(2010) Повернення Додому (Single)

(2010) Двері квітня

(2014 року) Keep calm and blow your bagpipe / Волинка і рок-н-рол