Україно

(скачати - слухати, mp3 слушать - скачать)



Тарас Петриненко Україно

Слова: Тарас Петриненко

Музика: Тарас Петриненко

Виконує: Тарас Петриненко

 

Текст пісні

Дороги іншої не треба

Поки зорить Чумацький Шлях

Я йду від тебе і до тебе

По золотих твоїх стежках

 

Мені не можна не любити

Тобі не можна не цвісти

Лиш доти варто в світі жити

Поки живеш і квітнеш ти

 

Україно, Україно

Після далечі доріг

Вірне серце твого сина

Я кладу тобі до ніг

 

Поки кохаєм до нестями

Іще не скоро наш кінець

Ще, може, нашими серцями

Розпалим тисячі сердець

 

Ще свічка наша не згоріла

Ще наша молодість при нас

А те, чи варте наше діло

То скажуть люди й скаже час

 

Україно, Україно

Після далечі доріг

Вірне серце твого сина

Я кладу тобі до ніг

 


Україна Пісня

Пісня Україно, ще відома під назвою Україна; первісна назва Поки кохаєм

 

Пісню Україно, вперше було записано у 1987 році, Тарас Петриненко створив її раніше, але не наважувався комусь показувати, бо розумів, що її ніде не візьмуть, бо її національна тематика не вписувалася в радянські стандарти, та навіть і сам текст («Ще наша свічка не згоріла») викликав асоціації з тоді ще забороненим «Ще не вмерла Україна». За радянської влади, що дуже упереджено ставилися до всього українського, за цю пісню легко було дістати клеймо «українського націоналіста». Як згадує автор, «тоді можна було любити лише Росію або „совєтскую Родіну“».

 

Уперше Петриненко записав пісню в домашніх умовах. Сталося так, що цей, власне, робочий запис під робочою-таки назвою «Поки кохаєм» «з подачі» музичного редактора Українського радіо Олександра Васильєва почув Олександр Бутко, який працював тоді заступником головного редактора інформаційних програм. На свій страх і ризик він поставив фонограму в ефір у найближчій ранковій інформаційно-музичній програмі на Першому каналі, яку вів сам. Пісня прозвучала під кінець програми як її кульмінація; плівку запускали за таймером так, щоб вона відзвучала якраз перед сигналами точного часу. То був вчинок мало не героїчний. А що пісня мала нечуваний успіх, переможців, як то кажуть, не судили. Невдовзі було зроблено студійний запис, уже під назвою «Україна», а заразом і кілька коротких інструментальних фрагментів, що стали звучати як музичні заставки Українського радіо.

 

Цікаво, що в тому-таки 1987 році твір прозвучав у передачі Центрального телебачення СРСР «Ранкова пошта».

 

У 1989 році під час першого фестивалю «Червона Рута», де Тарас Петриненко був одним із членів журі, він поза конкурсом виконав кілька пісень, зокрема «Пісня про пісню», «Чорнобильська зона», «Лівобережна — Правобережна», «Народний Рух» та «Україна».

 

Також у 1989 році пісня «Україна» вперше вийшла на аудіокасеті «Тарас Петриненко і гурт „Гроно“ — „Я професійний раб“» на канадсько-українському музичному лейблі «Кобза».

 

Популярною пісня Україно, стала 23 січня 2005 року під-час завершення інавгурації третього президента України Віктора Ющенка. Тарас Петриненко виконав пісню «Україно» на Майдані Незалежності

 

Інформація взята з Вікіпедії 

Tags: україно скачать пісню mp3, україно слова пісні скачати