На бережку

( слухати - скачати, текст, скачать )Закарпатська музика і пісня

На бережку

Українська народна пісня

Слова і музика народні 

Виконують: гурт Гудаки

 

Текст пісні 

 

Ой, Марічко, де сь бувала,

Коли вода перебрала?

Я стояла край бережку,

Держалася за березку.

 

За березку, за калину,

Кликала м усю родину.

Батько видів, та й не вхопив,

Мамка каже "най ся топит".

 

Мене мати породила

Коло сiяночок

Тепер така-м до роботи

Як до спiваночок.

 

Ой, Марічко, де сь бувала,

Коли вода перебрала?

Я стояла край бережку,

Держалася за березку.Розповідь про гурт Гудаки

Український фольклорний колектив «Гудаки»  з села Нижнє Селище (Закарпаття). Основу репертуара складають автентичні народні пісні та мелодії із навколишніх закарпатських сіл. Учасники ансамблю - переважно аматори. Композиції гурт виконує без партитури, у традиційному стилі, без аранжування, електричних інструментів та спецефектів. Переможці міжнародного фолк-фестивалю «Plauener Folkherbst 2010» в німецькому місті Плауен.

 

Колектив створений у 2001 році. Гурт засновано австрійцем Юрґеном Крефтнером, який одружений з українкою і з 1996 року мешкає на Закарпатті. В ансамблі він виступає під псевдонімом Юра Буковинець. Колектив багато гастролює Європою (Австрія, Швейцарія, Німеччина, Франція, Нідерланди, Словаччина, Польща, Бельгія, Угорщина). У 2003 році випустили дебютний альбом «Гудаки», у 2005 – другий «Музика із Гандала», у 2009 – третій «Гудаки не люди», в 2013 – четвертий «Вандруй!». Створено відеокліпи на пісні «На бережку», «Піпка», «Приди до ня, любку».

В 2010 році гурт, здобув перемогу на міжнародному фолк-фестивалі «Plauener Folkherbst 2010» в німецькому місті Плауен, набравши 6,8 балів з 7 можливих, та отримав почесне звання найкращого фольк-бенду Європи-2010. 29 січня 2011 року відбулось урочисте вручення нагороди «Europäischer Folkpreis 2010»

Tags: на бережку українська народна закарпатська музика пісня гурт гудаки скачати слухати текст слова пісні скачать