Мій друже Ковалю

Текст пісні Мій друже ковалю


Українська повстанська пісня 

Слова : Микола  Матола

Виконує;; Василь Лютий

 

Четверту добу уриваються плови,
Сльозиться у схроні зволожений мур.
Не плачте душею, мій друже Ковалю,
Бо дуже нелегко й мені самому.

Уже котрий тиждень чекаємо грипсу,
Коли запалає Вкраїна вогні.
Мій друже Ковалю, затягнемо пісню,
Бо дуже нелегко й самому мені.

Кудись наші коні помчали далеко
І долю понесли у зоряну ніч.
Нам сниться в розлуці згорьований батько,
З сивіла дружина приходить у сні.

А нам би відверто агітки лукаві
Розбити об святість твердої руки.
Та іменем нашим свої чорні справи
І знову прикрили московські полки.

І мачуху долю, й брехливу неславу
Нам подарували звитяжні роки.
Тож будьмо незламні, мій друже Ковалю,
На славу Вкраїні, на вічні віки!Василь Лютий Мій друже ковалю  

Історія пісні - Мій друже Ковалю

Січові стрільці, УСС, Українська повстанська  армія , Галицька армія,  ЗУНР,

  Орест Лютий - Слава Україні


Василь Лютий  -  Біографія 

Василь Іванович Лютий (він же Живосил Лютич)  бандурист, народознавець, рок-музикант, композитор, поет, автор понад 300 музичних творів, явище живої природи, яке не піддається ні контролю, ні перевихованню.

 

Народився 31 липня 1973 р. у місті Звенигородка, Черкаської області. Навчався у Звенигородській та Ватутінській дитячих музичних школах. У 1988 вступив до Київського державного вищого музичного училища імені Р. М. Глієра, на відділ народних інструментів. 

 

Після закінчення училища працював у місті Черкаси. Навчався в Українському Державному Педагогічному Університеті ім М.Драгоманова. Навчався у Сумському Державному Педагогічному Університеті ім. А. С. Макаренка та закінчив магістратуру при ньому.

 

Співпрацював з Національною кінематекою України. Його музика звучить у 35-ій та 55-ій серіях проекту «Невідома Україна».

 

Найбільшої популярності зазнала написана ним пісня «Меч Арея» за одноіменним романом українського письменника Івана Білика, яка виконувалася гуртами «Гайдамаки», «Тінь Сонця», «Говерла» та "Веда".

 

Один з перших виконав на великій сцені пісню «Мій друже Ковалю» (російський варіант «Поручик Голицин»  автор  Георгій Гончаренко з Полтавщини, автор українського тексту, український поет Микола Матола з Закарпаття.

 

Написав музику до двох науково-популярних фільмів – «Гайдамаки» Олександра Рябокриса і «Зустріч з Портою» Якова Сирбу. В обох фільмах грає епізодичні ролі.

 

Записав музичні диски «Просинайся, наш великий Боже», «Щит Перуна», «За Україну, за її волю», «Оріяна. Життя як є» та ін.

мій друже ковалю слухати пісню

Поручик Галицын mp3, Друже Ковалю скачать, Друже Ковалю слушать , Друже Ковалю текст, Друже Ковалю мп3, Друже Ковалю слухати мп3, Мій друже Ковалю mp3, Мій друже Ковалю відео, Мій друже Ковалю слова, Мій друже Ковалю пісня