Мій друже Ковалю

( слухати - скачати, текст, скачать - слушать )Мій друже Ковалю - Василь Лютий

Українська повстанська пісня 

Слова: Микола  Матола

Виконує: Василь Лютий

 

Текст пісні 

 

Четверту добу уриваються плови,
Сльозиться у схроні зволожений мур.
Не плачте душею, мій друже Ковалю,
Бо дуже нелегко й мені самому.

Уже котрий тиждень чекаємо грипсу,
Коли запалає Вкраїна вогні.
Мій друже Ковалю, затягнемо пісню,
Бо дуже нелегко й самому мені.

Кудись наші коні помчали далеко
І долю понесли у зоряну ніч.
Нам сниться в розлуці згорьований батько,
З сивіла дружина приходить у сні.

А нам би відверто агітки лукаві
Розбити об святість твердої руки.
Та іменем нашим свої чорні справи
І знову прикрили московські полки.

І мачуху долю, й брехливу неславу
Нам подарували звитяжні роки.
Тож будьмо незламні, мій друже Ковалю,
На славу Вкраїні, на вічні віки!Василь Лютий  -  Біографія 

Василь Іванович Лютий (він же Живосил Лютич)  бандурист, народознавець, рок-музикант, композитор, поет, автор понад 300 музичних творів, явище живої природи, яке не піддається ні контролю, ні перевихованню.

 

Народився 31 липня 1973 р. у місті Звенигородка, Черкаської області. Навчався у Звенигородській та Ватутінській дитячих музичних школах. У 1988 вступив до Київського державного вищого музичного училища імені Р. М. Глієра, на відділ народних інструментів. 

 

Після закінчення училища працював у місті Черкаси. Навчався в Українському Державному Педагогічному Університеті ім М.Драгоманова. Навчався у Сумському Державному Педагогічному Університеті ім. А. С. Макаренка та закінчив магістратуру при ньому.

 

Співпрацював з Національною кінематекою України. Його музика звучить у 35-ій та 55-ій серіях проекту «Невідома Україна».

 

Найбільшої популярності зазнала написана ним пісня «Меч Арея» за одноіменним романом українського письменника Івана Білика, яка виконувалася гуртами «Гайдамаки», «Тінь Сонця», «Говерла» та "Веда".

 

Один з перших виконав на великій сцені пісню «Мій друже Ковалю» (російський варіант «Поручик Голицин»  автор  Георгій Гончаренко з Полтавщини, автор українського тексту, український поет Микола Матола з Закарпаття.

 

Написав музику до двох науково-популярних фільмів – «Гайдамаки» Олександра Рябокриса і «Зустріч з Портою» Якова Сирбу. В обох фільмах грає епізодичні ролі.

 

Записав музичні диски «Просинайся, наш великий Боже», «Щит Перуна», «За Україну, за її волю», «Оріяна. Життя як є» та ін.

Tags: мій друже ковалю українська повстанська пісня слова микола матола біографія василь лютий скачати слухати текст скачать слушать історія пісні