Гради вогняні

( слухати - скачати, текст, скачать - слушать )Гради вогняні - Мандри 

Українська пісня

Слова і музика : Сергій Фоменко 

Виконує: гурт Мандри

 

Текст пісні 

 

На світанку тануть як дим

Зорі золоті-золоті.

І падають у вікна твої

Золотих зірок промені.

 

Де стрімких джерел течія,

Весняних гілок білий цвіт,

Де лунає пісня моя,

А в твоїх очах тане лід.

 

Там, де розривають землю гради вогняні

Там, де наче леви б’ються лицарі твої

Там, де чорний крук кружляє в полум’ї війни

Хай боронить бог від смерті воїнів твоїх.

 

Де несе холодна вода

До порогів байди човни,

Де за обрій сонце сіда

У зелених травах весни.

Де в туманах срібну росу

П’ють баских коней табуни.

Де на перехресті шляхів

Кам’яні козацькі хрести.

 

Там, де розривають землю гради вогняні

Там, де наче леви б’ються лицарі твої

Там, де чорний крук кружляє в полум’ї війни

Хай боронить бог від смерті воїнів твоїх.

 

На світанку тануть як дим

Зорі золоті-золоті.

І падають у вікна твої

Золотих зірок промені.Сергій Фоменко - біографія 

 сергій фоменко, гурт мандри,
Сергій Фоменко

 Пісню “Гради вогняні “ написав український співак, гітарист, композитор і поет Сергій Фоменко, псевдо Фома. Народився, Сергій у березні 1972 року. Все своє життя Фома мріяв стати музикантом і от взимку 1990 року, Фома вперше з`явився на сцені київського рок-фестивалю «Йолки-палки», організованого популярною музичною сторінкою «Фонограф» газети «Молода гвардія». Він вивів свій перший склад гурту «День помирає рано». Запам’ятався Фома меланхолійно–сумними піснями і нетутешніми, самозаглибленими образами, у нього в житті тоді був дуже важкий період і він фактично сповідувався через пісні й шукав підтримки. Його гурт «День помирає рано» деякий час існував, робив записи і навіть записи. Завдяки творчій формації «День вмирає рано» Фома стає відомим в музичному андеграунді Києва. Фома мав сольний проект, а також грав у гурті «Ярн» і з Іваном Москаленком і записав три спільні альбоми.

 

А вже 1997 Фома і Олександр Коханівський та Олег Воробйов створюють гурт «Мандри». У вересень 2000 року.  гурт бере участь у фестивалі «Рок-екзистенція». У листопаді 2000 року. гурт презентує максі-сингл «Русалки». У травні 2001 р. гурт гастролює містами Польщі (Вроцлав, Варшава, Краків, Щецин, Глівіце, Білосток, Ольштин, Сопот, Люблін).На початку листопада 2001 року. компанією "Creon Music" у Франції було видано компакт диск - збірку «Український рок», до якого увійшли декілька пісень гурту «Мандри». Березень 2002 року,  на телеекранах України йде ротація відеокліпу на пісню «Дочка мельника».

 

19 травня 2002 року. «Мандри», разом з групою музичних колективів і виконавців, що представляли сучасну українську молодіжну культуру, дають концерт в одному з найпрестижніших клубів Лондону «Hippodrome» (концерт відбувся в рамках Фестивалю української культури у Великій Британії). Наприкінці вересня 2002 року. на українському телеканалі відбулася прем'єра анімаційного відеокліпу гурту на пісню «Орися». 17 жовтня 2002 року. «Мандри» презентували слухачам свій новий альбом під назвою «Легенда про Іванка та Одарку».

 

17 травня 2003 року. у Києві «Мандри» беруть участь у міжнародному фестивалі, присвяченому Дню Об'єднаної Європи. У жовтні 2003 року. на всеукраїнському музичному каналі М1 відбулася прем'єра нового музичного кліпу гурту на пісню «Вітре цигане». Навесні 2004 р. з'являється нова відео робота на пісню «Калина». 14 липня 2004 році. гурт бере участь у першому міжнародному етнофестивалі «Країна мрій». Восени 2004 році . музиканти гурту стають активними учасниками Помаранчевої революції і їхня пісня «Не спи, моя рідна земля» без перестану лунає на столичному Майдані.

 

Гурт грає музику в стилі Мандри: це не просто фольк. Гурт використовує різні музичні стилі: і рок, і естраду, і фольклор, змішує все в таку собі історію, яка називається Мандри. «Мандри» створюють власний стиль, ні на що не схожий. Практично всі пісні і музика гурту Мандрів написана Сергієм Фоменко, його творчість прекрасна,  як і прекрасна пісня “Гради вогняні”

Tags: гради вогняні слова музика сергій фоменко біографія скачати слухати скачать слушать гурту мандри текст слова пісні