Добрий вечір тобі пане господарю

( скачати - слухати, текст, скачать - слушать )



Добрий вечір тобі пане господарю - Колядка

Українська народна пісня

Колядка 

Слова музика колядки: народна 

 

Текст пісні

 

Добрий вечір тобі, пане господарю, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

 

Застеляйте столи, та все килимами, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

 

Та кладіть калачі з ярої пшениці, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

 

Бо прийдуть до тебе три празники в гості, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

 

А той перший празник – Рождество Христове, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

 

А той другий празник – Святого Василя, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

 

А той третій празник – Святе Водохреща, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

 

Хай святкує з нами вся наша родина, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

 

Вся наша родина, славна Україна, радуйся!

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!

 

А на цьому слові будьте здорові, радуйся!  

Ой радуйся, земле, Син Божий народився!



Звідки походить традиція колядувати 

Традиції співу колядок дійшли до нас з глибокої давнини. З’явилася традиція співати колядки ще в часи язичництва і пов'язана вона з культом Сонця.

 

Коляда це знаменитий бог древніх слов’ян, який подарував людству календар. Назва «календар» походить від слів Коляди Дар. Це означає, що Коляда вчить людину бачити зірки та їх закономірності.

 

По легенді давніх часів наші предки святкували такі фази Сонця, як зимове та літнє сонцестояння і весняне рівнодення. Починається свято Коляди 25 грудня, в день зимового сонцестояння. Цей день ще називають Коротуном. Коротун – це змій, який поїдає Сонце, а богиня Коляда народжує нове Сонце, яке язичники захищали від Коротуна. Проганяли Змія колядники піснями, прославляючи небеса, сонце, зірки, та своїм співом оповіщали про народження нового сонця. От такі обрядові пісні і стали називати колядками.

 

Колядки – це такі народні обрядові пісні; співаючи їх, люди бажають один одному здоров’я, благополуччя та удачі. Колядки починають співати на Різдво і продовжують до самої Водохреща. Цей старовинний звичай приносить радість дітям і дорослим.

 

По традиції наші предки під час свят прославляли Коляду і, щоб отримати від нього різні дари, співали веселі колядки.

 

Ще з древніх часів повелося, що під час Різдвяних свят діти і дорослі ходили по хатах і співали колядки, прославляючи настання нового року, нового життя, і дякуючи богам за процвітання. Ці веселі пісні співали, щоб побажати всім здоров’я та благополуччя.

 

Після появи християнської релігії обряд колядування почали святкувати на Різдво. З появою нового свята змінилася і тематика колядок. В цих піснях образи язичників стали переплітатися з біблійними героями. В нових колядка люди стали прославляти Ісуса Христа та його матір. Колядників завжди радісно зустрічали та обдаровували різними подарунками та солодощами. Ця неймовірно добра та тепла традиція дійшла і до наших днів.

 

Під час святкування Різдва люди вбираються в різні костюми, маски і ходять по хатах з привітаннями. Вони розігрують різні театралізовані вистави, читають вірші та співають колядки.

 

А в древні часи як і сьогодні  колядники брали з собою зображення Віфлеємської зірки і макета вертепу того місця, де народився Ісус. Колядників, за їх цікаві виступи, обдаровували грошима та різними солодощами. Під час святкування люди змагалися хто більше принесе подарунків, отриманих за колядки. Якщо людина багато наколядувала, то це було добрим знаком на майбутній рік.

Write a comment

Comments: 0