Як правильно співати Їхали козаки чи Їхали хозари


Чомусь в нас останніми роками люди стверджують що пісня "Їхали козаки з Дону до дому" звучала по іншому. Вони кажуть, що в реаліях було написано так «їхали козари і ці козари були жидами і московитами і нібито в Україні цих жидів ненавиділи». Таке твердження на мій погляд є дурницею.

 

Текст пісні "Їхали козаки із Дону додому" в 1936 році нібито «повернув» українському народу із забуття московський червонопрапорний хор Червоної армії імені Александрова. 

 

Їхали козаки

із Дону додому,

Підманули Галю,

взяли із собою.

Ой ти Галю, Галю молодая,

Лучче тобі буде,

як в рідної мами.

 

Краєзнавець Михайло Молявко записав від свого родича дядька Гордія такий текст:

 

Їхали хозари

Із Дону додому,

Умовляли Галю

Їхати з собою:

Єдєм, Галя, с намі, мудримі жидамі,

Будеш жить получше, чем у родной мами.

 

Такий текст про козарів можна прочитати у Вікіпедії і в багатьох наших блогах. Наприклад в цьому текст пісні

 

Думаю цей останній текст про хозарів, не зовсім відповідає дійсності, так як козари були частиною нашого народу і про це написано в конституції Филипа Орлика, і цей документ був прийнятий  козацькою старшиною, як головний документ. 

 

Дивний і незбагненний у долях своїх Бог, милосердний у довготерпінні, справедливий у покаранні, як завжди від початку світу, на праведному мірилі правосуддя свого - одні держави і народи возвеличує, а інші за гріхи і беззаконня - упокорює, одні поневолює, інші - звільняє, одні підвищує, інші - понижує. Так і стародавній хоробрий козацький народ, що раніше називався козарським, спочатку був піднесений славою безсмертною, розлогими володіннями та лицарськими відвагами, якими наводив страх не тільки на навколишні народи, а й на саму Державу Східну, тому східний володар, прагнучи жити вічно в мирі з ним, одружив свого сина з дочкою князя козарського.
      

 Згодом той самий праведний Суддя - Бог за неправди та беззаконня, що збільшувалися, численними карами покарав той народ козацький, понизив, упокорив і звергнув, а наостанок зброєю держави Польської через польських королів Болеслава Хороброго і Стефана Баторія уярмив

 

Оскільки серед трьох доброчеснот богословських віра є найпершою, то і перший пункт про віру святу православну східного сповідання належить розпочати, про віру, якою народ звитяжний козацький, ще за володарювання каганів козарських, від столиці Апостольської Константинопольської, просвічений був, так і нині, непорушно в ній перебуваючи, жодним іновір'ям ніколи не спокушався.

 

Конституцію можна прочитати тут

 

Козаки як народ появилися давно, це були кочові племена які жили на півдні України і окупованій росіянами Кубані , вони себе називали козарами і займалися розбоєм і скотарством , це свого роду була Орда, яка займалася розбоєм . Після того як козарів найняв на службу король Речі Посполитої то він перейменував козарів у козаків і завдяки королю, появилась нова назва козаки, згодом ця нова назва поширилась і так стало себе називати практично все населення України. Якщо читати  Кобзар, який написав Тарас Шевченко, то він народ України не називає русинами чи малоросами, він народ називає козаками, козачками.

 

Козари - козаки брали активну участь у визвольній війні часів Богдана Хмельницького і були основою війська Запорізького, також вони були віруючими візантійського обряду, як  ми всі. Можливо текст про козарів являться частиною пропаганди. Думаю текст пісні в реалії був таким.

 

Їхали козари із Дону додому,

Підманули Галю, взяли із собою.

Ой ти Галю, Галю молодая,

Лучче тобі буде, як в рідної мами

 

Такий текст на мій погляд більш реалістичний, але без тексту про жидів і без російської мови, так як козари розмовляли нашою русинською мовою і були частиною нашого народу,   козар і козак це одне і те саме.

 


Українська народна пісня -  Їхали козаки із Дону додому  - Як правильно співати Їхали козаки  чи Їхали хозари

Write a comment

Comments: 0