Дунаю Дунаю бистра вода в тобі

( скачати і слухати, текст скачать )Дунаю Дунаю

Українська лемківська народна пісня

Слова і музика: народні.

Виконує: Оксана Білозір

 

Текст пісні

 

Дунаю, Дунаю,

Бистра вода в тобі,

Не повідж, дівчатко,

Же я быв при тобі.

 

Лем ти так повідай,

Же я лучку косив,

Дам я ти перстеник,

Што-єм го рад носив.

 

Конику сивави,

Винес ня з мурави,

Як ня не винесеш,

Стрілю ти до глави.

 

Стрілю ти до глави

І до твого бочка,

Як ня не винесеш,

До того горбочка.

 

Таке ся мі, таке

Дівча сподобало,

Што на бистрим ярку,

Личко омивало.

 

Личко омивало,

Хусточком втерало,

Таке ся мі, таке

Дівча сподобало.Оксана Білозір
Оксана Білозір

Біографія - Оксана Білозір

Оксана Володимирівна Білозі́р (дівоче прізвище Розумкевич). Народна артистка України з 1994 року. Народний депутат України IV, VI, VIII скликань, міністр культури і мистецтв України з 4 лютого 2005 - 16 травня 2005 року, міністр культури і туризму України з 16 травня 2005 - 27 вересня 2005 рік. Голова Всеукраїнської громадської організації «Українська взаємодопомога» з 2003 року. Голова Всеукраїнського об'єднання «Жінок-депутатів» з 2008 року. Заступник голови Національної комісії з питань закордонних українців з 2006 року.

 

Народилась 30 травня 1957 року,  в селі Смига, Рівненської області. Навчалась у Яворівській музичній школі, також Оксана навчалася у Львівському музично-педагогічному училищі ім. І.Колеси в 1976 р, згодом у Львівській консерваторії 1981 р. Володіє росiйською, польською, англійською мовами.

 

У 1977 році вона стала солісткою самодіяльного ВІА «Ритми Карпат», котрий через два роки був запрошений в повному складі до філармонії і перейменований на «Ватру». Разом з ансамблем Оксана стала лауреатом фестивалю «Молоді голоси» та всесоюзного огляду творчої молоді, згодом удостоєна звання Заслуженої артистки України.

 

З 1979 року, солістка вокально-інструментального ансамблю «Ватра» з 1994 року  солістка своєї  групи «Оксана».

 

Основу репертуару Оксани складали поп-обробки народних пісень та пісні тодішнього її чоловіка Ігоря Білозіра, більшість з яких стали хітами.

У 1985 році Оксана Білозір з «Ватрою» записала першу сольну платівку-міньйон, через три роки  диск-гігант в дуеті з Віктором Морозовим «Ой, там у Львові, на Високім Замку». В 1990 році Оксана Білозір виконала найпопулярнішу з своїх пісень  візитку «Україночка» Геннадія Татарченка.

 

В 1993 році в Канаді вийшов компакт-диск Оксани Білозір «Україночка». В Україні Оксанин компакт-диск з'явився через два роки.

 

В 1994 році співачці присвоєне звання Народної артистки України. На той час вона здивувала своїх шанувальників новою програмою «Карнавал», створеною разом з музикантами гурту «Світязь».

 

Влітку 1996 року Оксана Білозір перебралася до Києва і стала викладати в Інституті культури і мистецтв. Наприкінці літа 1998 року лейбл «Караван CD» випустив черговий компакт-диск співачки  «Для тебе». Наступного року побачив світ альбом реміксів найкращих пісень Оксани Білозір «Чарівна бойківчанка».

 

Наприкінці 2000 року з'явився новий компакт-диск «Горобина ніч», складений традиційно, як з нових пісень, так і зі старих реміксів. Навесні 2001-го Оксана Білозір розпочинає співпрацю з продюсером Віталієм Климовим та аранжувальником Дмитром Ципердюком (екс-«Морра», «Ла Манш», зараз  «Dazzle Dreams») і в черговий раз осучаснює свою творчість.

 

Основу нового репертуару складають, як пісні самого Ципердюка, так і переосмислені старі хіти Ігоря Білозіра. 

Tags: дунаю дунаю бистра вода в тобі українська лемківська народна пісня оксана білозір слова пісні скачати слухати текст скачать