Гей Степами

( скачати - слухати )Пісня - Гей степами

Українська народна повстанська пісня

Слова і музика: Степан Малюца

Виконує; Софія Федина

Текст пісні
 

Гей, степами, темними ярами
Йдуть походом ріднії полки.
Хто відважний, хай іде із нами,
Лицарями будьте, юнаки!

За нікого битись не будемо,
До нікого в найми не підем,
Для Вкраїни ми усі живемо
І за неї голови складем.

Кожний ворог йде нас визволяти,
А для себе землю він краде,
На могилу землю буде мати,
На могилі воля зацвіте!

Гей степами, темними ярами,
Утікайте, кляті вороги!
Хто не з нами – той йде з ворогами.
Того бити будем без ваги.

Лети, пісне, попід небесами,
До вкраїнських промовляй сердець,
Хай же буде наша воля з нами,
А ворожим намірам кінець!Розповідь про співачку Софію Федину

Софія Федина
Софія Федина

Софія Федина - українська співачка і телеведуча, активний громадський діяч (голова Світової федерації українських лемківських об'єднань, ГО «Українська справа», радник голови Львівської обласної ради, член обласного проводу Конгресу українських націоналістів). Кандидат політичних наук (спеціалізація: міжнародні відносини та дипломатична служба). Доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського національного університету імені Івана Франка.

 

Народилася 18 лютого 1984 року,  у Львові.  Навчалася у СШ № 53 з поглибленим вивченням англійської мови. Закінчила з відзнакою.

 

2000 - 2005 рік, навчалася у Львівському національному університеті імені Івана Франка на факультеті міжнародних відносин. Закінчила з відзнакою, за спеціальністю політолог-міжнародник, перекладач. Перебувала на посаді заступника голови Львівського регіонального представництва Міжнародної молодіжної громадської організації Європейський Молодіжний Парламент. Як делегат від цієї організації брала участь у засідання Об'єднаної Ради Світової Молоді, Оксфорд.

 

Липень–серпень 2004 року, навчалася у Міжнародній літній школі Віденського Університету, закінчила з відзнакою.

 

2005- 2008 рік, навчалася в аспірантурі Львівського національного університету імені Івана Франка.

 

Лютий-грудень 2008 рік, навчалася на стипендіальній програмі польського уряду Studium Europy Wschodniej. Захистила дипломну роботу на тему: «Історична пам'ять як державна політика: на прикладі проблеми примирення ветеранів ОУН-УПА та радянських ветеранів»

 

Лютий-жовтень 2010 рік, автор та ведуча політично-аналітичної програми «Погляд з Високого замку», Львівська обласна державна телерадіокомпанія.

 

21 травня 2010 році , захистила кандидатську дисертацію на тему «Концепції миру в міжнародних відносинах та їх реалізація» та отримала звання кандидата політичних наук.

 

Сфера наукових зацікавлень: дослідження миру, врегулювання міжнародних конфліктів, механізми встановлення і підтримання миру.

 

Володіння іноземними мовами: українська (рідна), англійська (досконало), польська (досконало), російська (досконало), німецька (високий рівень), японська (середній рівень), французька (початковий рівень).

 

Лауреат Премії імені Василя Стуса 2013 року.

 

Під час подій Революції Гідності, взимку 2013-2014 року, Софія Федина разом з громадським діячем, вокалістом гурту Хочу ЩЕ! Юрієм Шивалою були ведучими львівського Євромайдану.

 

Лауреат Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України (2017).

 

Випустила два альбоми лемківським пісень: «Там під гором…г моїм ріднім краю» (2006), «Червена ружичка» (2012), і представляє лемківську громаду на концертах і фестивалях як в Україні, так і закордоном.