Ой Морозе Морозенку

( скачати - слухати, текст, скачать - слушать )Ой Морозе Морозенку

Українська народна пісня

Слова і музика; народні

Виконує; Гурт Явір 

Текст пісні 

Ой Морозе, Морозенку,
Ой да ти славний козаче!
За тобою, Морозенку,
Вся Вкраїна плаче!
За тобою, Морозенку,
Вся Вкраїна плаче!

Не так тая Україна,
Як рідна мати,
Заплакала Морозиха,
Стоя біля хати.

Не плач,  не плач , Морозихо,
Не плач, не журися,
А йди з нами, козаками,
Мед-вина напийся!

Чогось мені, козаченьки,
Мед-вино не п’ється:
Ой десь мій син , Морозенко,
Та  із турком  б’ється!

Бились зранку козаченьки
До ночі глухої.
Козаків лягло чимало,
Ворогів  – утроє.
Козаків лягло чимало,
Ворогів – утроє.

Замучили молодого
Вороги прокляті!Квартет Явір 

Явір, відомий український квартет. Основою репертуару «Явора» є народні, авторські пісні, пісні народів світу, класичні твори.

 

8 серпня 1966 року народився новий мистецький колектив при Київській Державній філармонії, який прибрав поетичне ім'я квартет «Явір» від срібнолистого дерева, оспіваного у народних піснях та легендах.

 

Кожного співака цього вокального колективу природа обдарувала дивним по красі й виразності голосом. Тенори Олеся Харченка та Євгена Пруткіна, баритон Володимира Дідуха та бас Валентина Реуса, зливаючись, створюють незвичайне акордне звучання. Всі учасники квартету відзначені найвищою почесною відзнакою "Народний артист України". Довгі роки акомпаніатором - музичним керівником квартету був заслужений артист України Роман Іванський.

 

Значне місце в репертуарі квартету займають українські народні пісні: козацькі, чумацькі та пісні на вірші Тараса Шевченка,Дмитра Павличка,Михайла Ткача - усього понад 300 пісень.Першою піснею в їхньому репертуарі була "І з сиром пироги"...

 

Про квартет "Явір" написано багато, знято телевізійні фільми... Визнанням високого професіоналізму артистів, їх внеску у пропаганду української пісні стало присудження квартету "Явір" Національної премії України імені Т. Г. Шевченка 1985 року.

 

Їх шанують не лише в Україні, де вони побували в кожному її чарівному і по своєму неповторному куточку, а і в закордонні. Сьогодні - золотий ювілей легенди української естради.Його не відзначають.Немає вже на землі Валентина РЕУСА (помер 2014-го) і Володимира ДІДУХА (не дожив до ювілею кілька днів)...Залишились пам'ять і численні записи - золотий фонд української пісні.