Я сьогодні від вас відїжджаю

Степан Михайлоович Ганушевський
Степан Ганушевський

Невідомо  хто автор цієї пісні, відомо що цю  повстанську пісню виконувала  капела бандуристів у США  яку створив Степан Михайлович Ганушевський.

 

Народився пан Степан у 1917 році в  селі  Дорі,  біля міста  Яремче. Закінчивши гімназію, 1937 року переїхав  до Львова, де відвідував Вищий музичний інститут імені М.Лисенка , а у 1940 — почав грати у групі бандуристів під керівництвом Юрія Сінґалевича.

 

 У 1944 року він виїхав у Німеччину, де вступив до складу Капели бандуристів імені Тараса Шевченка і виступав як соліст. 1949 року емігрував у США і поселився у Філадельфії. Там створив ансамбль бандуристів, який часто виступав по містах США та Канади.


1950 року ансамбль записав на платівки шість пісень, які видала книгарня «Сурма» у Нью-Йорку: Серед цих пісень була пісня "Я сьогодні від вас від'їжджаю".  Існують твердження що автором пісні  "Я сьогодні від вас від'їжджаю" є ансамбль  Ганушевського  чи сам  Степан Михайлович Ганушевський але точно це невідомо. Швидше за все ансамбль просто виконував  повстанські пісні.

Українська народна повстанська пісня 

Я сьогодні від вас відїзджаю
Боронити ріднесенький край Може вернусь , а може й не знаю Ти дівчино про мене згадай (2 рази) ти згадай ті щасливі хвилини Як любились кохалися ми Твоє личко ласкаве і миле Твої очі глибокі як сни (2 рази) А у дома старенькая мати Свого сина в вікно вигляда Чи повернеться з темного лісу Чи покращить матуся життя (2 рази) Ой не плач не ридай стара мати Твого сина на світі нема Він загинув в повстанському бою Залишилась могила сумна (2 рази) Поскликали вони своє військо Рідну землю клялись боронить Щоб не лилася кров українська І щоб неньку стару звеселить (3 рази)