Посилала мене мати

( слухати - скачати, текст скачать ) 

Лінк відсутній Українська народна пісня

Виконує; Антоніна Маренич 

Слова і музика народні 

 

Посилала мене мати,
Іди доню килим ткати,
Як пішла я ткати килим,
Та й зустрілася я з милим,
Та й зустрілася я з милим.

Постояла коло млина –
Зупинилась на хвилину.
Постояти я не вспіла,
Та й година пролетіла,
Та й година пролетіла.

Нема ладу говорити,
Треба також щось робити.
А я йому посміхнулась,
Та й додому повернулась,
Та й додому повернулась.

Вдома мати насварила:
Де ж ти, доню, забарилась?
До півночі тебе ждала,
Де ж той килим, що ти ткала,
Де ж той килим, що ти ткала?

Ой матусю, моя нене,
Не хватило ниток в мене,
А щоб гарний килим мати,
Я ще завтра піду ткати,
Я ще завтра піду ткати.Гурт Тріо Маренич - Біографія Антоніни Маренич

Антоніна Маренич учасниця музичного коликтиву Тріо Маренич, що виконував пісні в народному стилі в основному українською мовою. У репертуарі гурту були як народні пісні, так і авторські пісні, в тому числі і власні твори. Багато з народних пісень були аранжовані учасниками групи, в основному Антоніною Маренич. 

 

У 1971 році група зайняла перше місце на огляді ВІА в Харкові. 

 

Вперше на телеекрани України «Тріо Мареничів» потрапили в 1978 році і дуже швидко завоювали популярність спочатку в Україні, а потім і в усьому Радянському Союзі. З цього часу в репертуарі групи залишилися тільки україномовні пісні «Сиджу я край віконечка», «Посилала мене мати», «Ой, у гаю при Дунаю», «Несе Галя воду», «Ой, під вишнею …», «Тиша навкруги», «Чом ти не прийшов?» та інші. В 1979 році фірма Мелодія записала їх першу платівку, а Укртелефільм зробив її телеверсію. Цього ж року поза конкурсом стали учасниками міжнародного пісенного змагання "Євробачення" (Ізраїль). Учасникам тріо в тому ж році було присвоєно почесне звання Заслужених артистів України.

 

Подальший спад популярності групи та зникнення з теле- та радіоефіру пояснюють суперечками учасників групи з урядовцями Міністерства культури, які заборонили тріо виступати за межами Волинської області. Серед причин цих суперечок називають відмову групи давати концерти на стадіонах, виконувати радянські патріотичні пісні, спроби виконувати пісні січових стрільців. Так чи інакше, про групу практично не було чути аж до 1994 року, коли «Тріо Мареничів» дали великий концерт у київському палаці «Україна». З того часу тріо випустило кілька дисків своїх старих та нових пісень, а наприкінці 2004 року  тріо розпалося. 

 

Валерій Маренич іноді виступає сольно, випустив диски «Пісні Волинських авторів» і «Ген, на узліссі хрест мовчить...». Антоніна також виступає сама, залучаючи до своєї концертної діяльності сестру Світлану, яка нині живе в Італії.

 

8 лютого 2003 року. кожному з учасників тріо присвоєно звання " народний артист України".