Плакуча гітара

( слухати - скачати, текст скачать )Пісня - У саду де колишуться віти

Українська народна пісня

Слова і музика народні 

Виконує; гурт Сусіди

 

Текст пісні

 

У саду, де колишуться віти,
Вітерець в верболозах заснув...
Десь заграла плакуча гітара,
Там дівчина стрічала весну.

Ти поїдеш далеко- далеко,
Так далеко від мого села.
І ніколи мене не згадаєш
Що у тебе дівчина була.

Не журись, і не плач, дівчинонько,
Не журись, і не плач, не ридай,
Через рік, як цвістиме калина,
В тихий вечір на мене чекай.

Вже пройшов рік тяжкого чекання,
І прийшла довгождана весна.
Знов дівчина прийшла до калини,
А коханого й досі нема.

У саду, де колишуться віти,
Вітерець в верболозах заснув...
Вже не грає плакуча гітара,
Де дівчина стрічала весну.Розповідь про гурт Сусіди 

Гурт Сусіди
Гурт Сусіди

Гурт Сусіди, самодіяльний народний гурт із містечка Градизьк, квартет. Виконує українські народні пісні здебільшого жартівливого характеру (понад 200 пісень). У репертуарі колективу також багато авторських пісень, насамперед — відомого полтавського композитора і поета, Героя України Олександра Білаша. Гурт записав 26 музичних альбомів.

 

Гурт відомий не тільки в Україні, а й у Канаді, Польщі, Австралії, а віднедавна і в Японії: там українська діаспора Токійського університету розучує народні пісні та танцює під них.

 

Гурт  був створений  1991 року спочатку мав назву «Тріо з Градизька». До нього входять, заслужений працівник культури України, учитель музичного мистецтва Градизької спецшколи-інтернату Віктор Григорович Матвієнко (клавішний інструмент, вокал), заступник директора з виховної роботи Градизької спецшколи-інтернату Валентина Петрівна Матвієнко (солістка гурту), директор Градизької дитячої музичної школи ім О. І. Білаша Григорій Леонідович Соколовський (баян, звукооператор, вокал).  У 1993 році приєднався ще один учасник, заслужений працівник культури України Ростислав Мстиславович Галаган (гітара, вокал, аранжування), що став художнім керівником гурту. У такому складі колектив працює вже 27 років

 

Репертуар колективу надзвичайно різноманітний: більш ніж двісті українських народних пісень, багато авторських, на особливому місці — пісні славного земляка, Героя України, відомого композитора і поета Олександра Білаша. 

 

Спільно гурт записав 26 музичних альбомів. Перші записи здійснювались на аудіокасетах. Це були веселі жартівливі танцювальні пісні, які звучали на родинних святах і весіллях. 

 

З роками репертуар змінився, з’явились авторські твори на слова місцевих поетів. Створював музику і робив аранжування Ростислав Галаган.  У 2012 році його нагороджено ювілейною медаллю до 20-річчя Незалежності України, у 2013 р. він став лауреатом премії ім. П. Мирного за перемогу у номінації «Мистецтво», а 2017 р. на Міжнародному фестивалі «Шлягер року» його пісня «Викраду» на слова С. Булаха здобула перемогу і прозвучала у виконанні Народного артиста України Павла Зіброва.