Наливаймо браття кришталеві чаші

( скачати - слухати )Наливаймо браття

Українська народна пісня

Слова: Вадим Крищенко   

Музика: Віктор Лісовол

Виконує; Волинський Хор

 

Текст пісні

 

Наливаймо, браття,
Кришталеві чаші,
Щоб шаблі не брали,
І кулі минали
Голівоньки наші.

Щоби Україна
Повік не плакала,
Щоби наша слава,
Козацькая слава,
Повік не пропала.

Бо козацька слава
Кровію полита,
Січена шаблями,
Рубана мечами,
Ще й сльозами вмита.
 
Наливаймо, браття,
Доки є ще сили,
Доки до схід сонця,
Доки до походу
Сурма не сурмила.Волинський народний хор - Наливаймо браття

Волинський хор, Наливаймо браття
Волинський хор - Наливаймо браття

Державний академічний Волинський народний хор був створений у місті Луцьку, при Волинській обласній філармонії в 1978 році. Одним з організаторів та першим художнім керівником колективу був композитор, народний артист України Анатолій Пашкевич. 

 

З 1989 року і по сьогоднішній день головним диригентом, а з 1993 року і художнім керівником Волинського народного хору є заслужений діяч мистецтв України Олександр Олександрович Стадник. Балетмейстер колективу заслужений артист України Валерій Смирнов, хормейстер Володимир Єфіменко, керівник оркестру заслужений артист України Ростислав П’ятачук. В складі Волинського народного хору 36 артистів, 25 артистів балетної групи та 15 оркестрантів з середньою спеціальною та вищою освітою, серед яких 5 заслужених артистів України. У 2002 році за видатні досягнення у розвитку українського музичного мистецтва Волинському народному хору було надано статус академічного.

 

За роки свого існування, Волинським народним хором було проведено більше 3000 концертів, як в Україні, так і за її межами. З 1978 по 1991 рік гастролі колективу відбулися в Росії, Казахстані, Узбекистані, Грузії, Естонії, Латвії, Литві, Азербайджані. З 1991 року постійними стали концерти Волинського народного хору за кордоном.  Зокрема, гастролі відбувалися в Нідерландах 1992 р, Греції 1993 р, Німеччині 1994 р, Естонії 1996 р, Австрії 1997 р, Італії 1998 р, Білорусі 2001 р, Литві 2003 р, майже у всіх найбільших містах Польщі 1995-2009 рік.  

 

З великим успіхом пройшли концерти Волинського народного хору в найкращих концертних залах Канади та США в 1999 та 2006 році. Артистам аплодували жителі Торонто, Оттави, Монреаля, Баффало, Кінгстона, Детройта, Чикаго та інших міст Північної Америки.