Як правильно співати Їхали козаки  чи Їхали хозари ?

Чомусь в нас останніми роками люди стверджують, що пісня "Їхали козаки з Дону до дому" звучала по іншому. Вони кажуть, що в реаліях було написано так «їхали козари і ці козари були жидами і московитами і нібито в Україні цих жидів ненавиділи». Таке твердження на мій погляд є дурницею.

 

Як пише  Вікіпедія - Текст пісні "Їхали козаки із Дону додому" в 1936 році нібито «повернув» українському народу із забуття московський червонопрапорний хор Червоної армії імені Александрова. У збірнику пісень за впорядкуванням О. А. Поріцької у видавництві «Музична Україна», що вийшла в Києві у 1993 році під назвою «Як засядем браття, коло чари» (с. 252), роздруковано текст:

 

Їхали козаки

із Дону додому,

Підманули Галю,

взяли із собою.

Ой ти Галю, Галю молодая,

Лучче тобі буде,

як в рідної мами.

 

Краєзнавець Михайло Молявко записав від свого родича дядька Гордія такий текст:

 

Їхали хозари

Із Дону додому,

Умовляли Галю

Їхати з собою:

Єдєм, Галя, с намі, мудримі жидамі,

Будеш жить получше, чем у родной мами.

 

Такий текст про козарів чи хозарів, можна прочитати як у Вікіпедії та  і в багатьох наших блогах. Наприклад в цьому текст пісні

 

Думаю цей останній текст про хозарів не зовсім відповідає дійсності, так як козари були частиною нашого народу і про це написано в конституції Филипа Орлика.

 

Дивний і незбагненний у долях своїх Бог, милосердний у довготерпінні, справедливий у покаранні, як завжди від початку світу, на праведному мірилі правосуддя свого - одні держави і народи возвеличує, а інші за гріхи і беззаконня - упокорює, одні поневолює, інші - звільняє, одні підвищує, інші - понижує. Так і стародавній хоробрий козацький народ, що раніше називався козарським, спочатку був піднесений славою безсмертною, розлогими володіннями та лицарськими відвагами, якими наводив страх не тільки на навколишні народи, а й на саму Державу Східну, тому східний володар, прагнучи жити вічно в мирі з ним, одружив свого сина з дочкою князя козарського.

 

Згодом той самий праведний Суддя - Бог за неправди та беззаконня, що збільшувалися, численними карами покарав той народ козацький, понизив, упокорив і звергнув, а наостанок зброєю держави Польської через польських королів Болеслава Хороброго і Стефана Баторія уярмив.....................   Оскільки серед трьох доброчеснот богословських віра є найпершою, то і перший пункт про віру святу православну східного сповідання належить розпочати, про віру, якою народ звитяжний козацький, ще за володарювання каганів козарських, від столиці Апостольської Константинопольської, просвічений був, так і нині, непорушно в ній перебуваючи, жодним іновір'ям ніколи не спокушався.

 

Повністю конституцію можна прочитати тут

 

Козари брали активну участь у визвольній війні часів Богдана Хмельницького і були основою війська Запорізького, також вони були віруючими візантійського обряду, як і ми всі.  Ми сучасні українці  є дітьми козарів і русинів,  проживаємо на землі своїх батьків, які раніше називалися козарами чи козаками.  Можливо текст про козарів  жидів, являться частиною пропаганди.  Думаю текст пісні в реалії був таким.

 

Їхали козари із Дону додому,

Підманули Галю, взяли із собою.

Ой ти Галю, Галю молодая,

Лучче тобі буде, як в рідної мами

 

Такий текст на мій погляд більш реалістичний, але без тексту про жидів і без російської мови, так як козари розмовляли нашою русинською мовою і були частиною нашого народу, козар і козак це одне і те саме.


Comments: 1
  • #1

    вовк (Saturday, 03 September 2016 18:30)

    "...їхали КАЦАПИ із Дону додому..." ТАК ПРАВИЛЬНО!!!