Авторське право в YouTube

Якщо ви робите відео в YouTube, вам потрібно слідкувати за авторським правом.  Щоб ваше відео не порушувала авторського права  було б добре перед тим як  його монтувати перевірити  аудіо запис чи він незахищений.  Ми можемо в інтернеті скачати  якийсь аудіо запис і він буде незахищеним авторським правом, але коли ми цей запис завантажимо в YouTube  то отримаємо попередження що ми порушуємо чиєсь авторське право,  яке належить якісь організації.

 

Тому бажано перед тим як монтувати відео перевірити запис в YouTube, для цього досить зробити  простий кліп і завантажити його на свій канал в YouTube.  Якщо після завантаження ви не отримаєте повідомлення про порушення авторського  права, ви можете видалити свій простий кліп і зробити нормальний  кліп. Якщо отримаєте повідомлення про порушення авторського права, то тоді потрібно шукати пісню у  іншому виконані і приступати до монтажу відео.

 

Буває що через місяць  після того як ви завантажили відео і воно стало популярним ви отримуєте  претензії третіх сторін  які мають  авторське право, в ролі третіх сторін виступають якісь організації  які монетизують ваше відео, таке відео  не буде видалене  YouTube  просто власник авторського права буде з цього відео отримувати гроші.

 

В YouTube існують різні шовіністичні групи користувачів, ці групи можуть теж застосувати проти вас інструмент авторське право і написати на вас скаргу в адміністрацію сайту.  Якщо адміністрація YouTube побачить що скарга має якусь частку  істини, ваше відео тоді видаллять , але ви не хвилюйтесь  після видалення відео у вас є можливість відновити своє відео і репутацію свого каналу в YouTube.

 

Після отримання скарги вам потрібно перевірити хто цю скаргу написав, якщо її написав якийсь користувач в YouTube на ім’я  Вася Пупкін   чи якийсь інший  клоун, який немає до авторського право жодного відношення,  ви можете написати зустрічну скаргу  і через десять днів ваше відео відновлять.

 

Якщо ви отримали скаргу від реального автора пісні чи відео, то в такому випадку вам потрібно зв’язатися з автором.  Якщо автор нормальна людина то ви можете з ним домовитись. Наприклад  ви можете запропонувати автору відкликати скаргу і пообіцяти що ви самостійно видалите відео, такими чином ви збережете репутацію свого каналу.

 

Щоб уникати проблем з авторським правом  бажано мати дозвіл  на публікацію  відео чи аудіо матеріалу, ще краще самим знімати відео і записувати звук.  На жаль  ми не маємо таких дозволів і не всі маємо можливість знімати відео. Я наприклад маю усний дозвіл на публікацію деяких аудіо записів. Наприклад  пан Роман Зінський усно дозволив мені  використовувати пісню «Под Облочком» 

 

Примітка: Більшість творців української музики дозволяють користуватися їхніми піснями в ютубе і дозволяють поширювати їхні пісні. Своє авторська право вони захищають і на цьому трохи в ютубе заробляють.  

 

Останні правила  в ютубі трохи змінилися, більш детально слухайте у відео